Strona główna Bez kategorii 70-lecie świdnickiego Hufca ZHP z Barbarą Wachowicz

70-lecie świdnickiego Hufca ZHP z Barbarą Wachowicz

0

Pisarka, autorka pasjonujących opowieści o życiu, twórczości, miłościach, tajemnicach Wielkich Polaków, a także cyklu „Wierna rzeka harcerstwa” i od lat przyjaciółka Hufca ZHP im. Szarych Szeregów wsparła przygotowanie jubileuszu 70-lecia świdnickich harcerzy. Barbara Wachowicz  napisała scenariusz kominka „Silni przeszłością” i weźmie udział w jego scenicznej realizacji. Uroczystość jubileuszowa rozpocznie się w świdnickim teatrze 8 grudnia o godzinie 17.00.

harcerze

Na zdjęciu Barbara Wachowicz podczas obchodów 65-lecia Hufca w 2010 roku.

Świdnicki Hufiec został powołany 16 listopada 1945 roku, a w jego skład weszły dwie drużyny i krąg instruktorski. Od 1968 świdniccy harcerze mają swoja bazę letnią w Niesulicach nad jeziorem Niesłysz. W 1970 Hufiec Świdnica otrzymał sztandar i imię Szarych Szeregów. Dziś  swoim zasięgiem terytorialnym obejmuje cały powiat Świdnicki. Na
tym terenie działają 23 drużyny, 3 szczepy harcerskie oraz kadra zrzeszona w kręgach instruktorskich, w sumie 520 osób. Harcerze inicjują i organizują wiele wydarzeń, otwartych na mieszkańców miasta i powiatu.

– 70 lat działalności Hufca ZHP Świdnica to czas świetnie wykorzystany, to setki instruktorów, prawych obywateli naszego kraju, tysiące uczestników obozów w Niesulicach i dziesiątki tysięcy zuchów i harcerzy, którzy tworzyli przez kolejne dekady naszą historię. Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy – ta dewiza przyświeca nam od początków harcerstwa. SILNI PRZESZŁOŚCIĄ realizujemy nowoczesny program, o którym chcemy Wam opowiedzieć – tak uroczysty kominek zapowiadają harcerze.

/red./

 

 

 

Poprzedni artykułZginął na przejściu dla pieszych
Następny artykułDarbor słabszy od Osiedla i Przyjaciół