Strona główna Bez kategorii Zatańcz zumbę dla chorej Julii

Zatańcz zumbę dla chorej Julii

0

Jest radosną i pełną energii dziewczynką. Ma wiele pasji i mnóstwo marzeń. W maju skończyła sześć lat. Julia Malik, mieszkanka Żarowa cierpi na rzadką chorobę genetyczną Zespół Angelmanna, który cechuje się bardzo słabą równowagą, napadami padaczki i brakiem mowy. Aby wesprzeć jej leczenie, każdy może dołożyć swoją cegiełkę, a przy tym świetnie się bawić. Zumba dla Julii już jutro, 7 listopada, w Żarowie.

Julia Malik

Dziewczynka już do końca życia musi być rehabilitowana. Uczęszcza na zajęcia logopedyczne, integrację sensoryczną i turnusy rehabilitacyjne, co wiąże się z dodatkowymi kosztami finansowymi. Aby pomóc rodzicom i dziewczynce w walce z chorobą w Żarowie odbędzie się charytatywny maraton zumby. – Maraton poprowadzą wyszkoleni i profesjonalni instruktorzy z Dzierżoniowa, Mietkowa, Żar, Wałbrzycha, Świebodzic, Strzegomia i Jeleniej Góry. W trakcie imprezy zaplanowaliśmy także pokaz akrobatyki, sztuk walki muay thai, malowanie twarzy oraz licytację. Przy wejściu, każdy uczestnik zapłaci cegiełkę dla Julii w wysokości 25 złotych. Dzieci do lat dwunastu wchodzą na imprezę, kupując cegiełkę za kwotę 5 złotych. Tyle samo zapłacą również wszyscy pozostali, którzy nie będą tańczyć, a usiądą na widowni. Cały dochód przekazany zostanie podopiecznej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” Julii Malik. Serdecznie zapraszamy i to nie tylko same mieszkanki gminy. Mile widziani będą również panowie. Pokażmy Julii i jej rodzicom, że w tym trudnym momencie nie są sami z chorobą. Pokażmy, że pamiętamy, myślimy i wspieramy dziewczynkę – zachęca Artur Adamek dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

zumba

Żarowski charytatywny maraton zumby zaplanowany został na sobotę, 7 listopada. W rytm energetycznej muzyki wszyscy chętni będą mogli bawić się w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, w godzinach od 16.00 do 19.00. Patronat nad imprezą objął burmistrz Żarowa.

Magdalena Pawlik, UM Żarów

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR]
Następny artykułPozwali szpital Latawiec o dwa miliony złotych