Strona główna Bez kategorii Weekendowy magazyn Swidnica24.pl

Weekendowy magazyn Swidnica24.pl

0

Weekend to znakomity czas, by złapać oddech i nabrać dystansu do pędzącego świata. Jak co tydzień zapraszamy do lektury felietonów, które pozwalają dostrzec drobne przyjemności, składające się na radość życia.

magazyn weekendowy

Dzień zdecydowanie warto zacząć z Czarodziejką Penelopą, która w swojej kuchni co rano przygotowuje magiczny napój. Mikstura stawia na nogi i daje energię do codziennych działań. W składzie robiące furorę ziarenka chia. Po przepis zapraszamy do działu Kuchnia.

Bajeczne ozdoby tworzy Beata Norbert. Każda poduszka, każdy drobiazg daje impuls do napisania felietonu, który wywołuje uśmiech i refleksję. Tym razem bohaterką jest tajemnicza panna Minky. Rozważania znajdą Państwo w dziale Porady.

W co się ubrać? To pytanie nabiera mocy przed każdym większym wyjściem, a do dramatu urasta np. przed Andrzejkami. Co wybrać, by czuć się pięknie? O tym w Stylowych wariacjach (dział Moda) pisze Anna Dynowska.

I na deser polecamy powieść zdobywcy literackiego Nobla Dario Fo, której bohaterką jest Lukrecia Borgia. Przez wieki utrwaliła się sława kobiety demonicznej i rozwiązłej, ale czy to prawdziwy obraz? Dario Fo pokazuje córkę  Rodrigo de Borgia, późniejszego papieża Aleksandra IV w zupełnie innym świetle.

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Trudne małżeństwo z panną Minky
Następny artykułŻywe obrazy Zyty Bukra