Strona główna Kultura Żywe obrazy Zyty Bukra

Żywe obrazy Zyty Bukra

0

Niezwykła wystawa jednego malarza. Dwie kolekcje pod tytułem „Prapoczątek” oraz „Pióro Fenixa”. Niesamowite kolory w 3D oraz miniatury obrazów w obrazach. Fantastyczne postacie ukryte w tysiącach miniatur, gdzie sztuka malowana jest duszą. Inspiracje, wyobraźnia, kreatywność i intuicja. A wszystko to do zobaczenia na przestrzeni 5 pięter Wieży Ratuszowej w Świdnicy.

plakat wystawa

Żywe obrazy autorstwa Zyty Bukra będzie można oglądać codziennie w godzinach otwarcia wieży – od 10.00 do 18.00. Wernisaż w poniedziałek, 16 listopada o godzinie 17.00 w Wieży Ratuszowej w Świdnicy.

Zyta Bukra – artystka malarz, autodydakta z powołania. Swoją przygodę z kolorami rozpoczyna w maju 2010r. Eksperymentuje, bawi się, odkrywa nagle to, że obraz to nie tylko nakładanie koloru na wcześniejsze szkice. Twierdzi, że aby odczuć radość odkrywania swojego malarstwa należy się porządnie ubrudzić kolorami. Jej pierwsze obrazy powodują to, że po ukończeniu pracy woda w wannie artystki ma zawsze inny kolor. Wspomina o wielkim przeżyciu, odkrywaniu siebie. Jej obrazy są zarazem eksperymentem i doświadczeniem. Jej wcześniejsza przygoda z odkrywaniem poezji i połączenie tych dwóch talentów daje nam obraz układający się w całość tworząc swoistą historię.

/za touchofart.eu/

Poprzedni artykułWeekendowy magazyn Swidnica24.pl
Następny artykułKontrowersyjne Baby Bump i gorąca dyskusja [SPEKTRUM]