Strona główna Sport Piłka nożna Turniej dziesięciolatków pod dyktando zielonogórzan

Turniej dziesięciolatków pod dyktando zielonogórzan [FOTO, VIDEO]

0

Znamy zwycięzców niezwykle silnie obsadzonego turnieju JAKO Polonia-Stal Świdnica CUP 2015 dla młodych piłkarzy z rocznika 2005. Na starcie w hali w Witoszowie Dolnym zameldowały się po dwie drużyny Akademii Piłkarskiej Falubaz Zielona Góra, Śląska Wrocław i po jednym teamie Football Academy Wałbrzych, Baszty Wałbrzych, Akademii Piłkarskiej Świdnica i Polonii-Stali Świdnica.

CSC_6273

Po rozegraniu dwudziestu spotkań najlepsi okazali się piłkarze „jedynki” Falubazu Zielona Góra, którzy zanotowali komplet pięciu zwycięstw. Podium uzupełnili Baszta Wałbrzych i Football Academy Wałbrzych. O sporym pechu mogą mówić gospodarze – piłkarze Polonii-Stali Świdnica, którzy rozgrywali dobre zawody, ale na przeszkodzie stanęła skuteczność pod bramką rywali. Ostatecznie podopieczni Sebastiana Ratajczaka ukończyli rywalizację na piątej lokacie. – Nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony. Momentami chłopcy grali tak, jakby byli na treningu – na jeden dwa kontakty. To co właśnie uczymy się na treningach. Niestety bardzo duży brak skuteczności w tym turnieju spowodował, że nasza drużyna niestety zajęła takie miejsce, a nie inne. Nie chodzi jednak o wynik, tylko o naukę gry, podejście do powierzonych zadań na boisku i nabieranie doświadczenia piłkarskiego. Jestem z Was dumny. Oby tak dalej. Jestem z Wami i za Wami. Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces – komentuje trener biało-zielonych Sebastian Ratajczak.

VIDEO: Mariusz Ordyniec

Wyniki:
Polonia Stal Świdnica – Baszta Wałbrzych 1:1
AP Świdnica – AP Falubaz I Zielona Góra 0:3
AP Falubaz II Zielona Góra – WKS Śląsk I Wrocław 0:2
FA Wałbrzych – WKS Śląsk II Wrocław 3:0
Polonia Stal Świdnica – AP Falubaz II  3:0
AP Świdnica – FA Wałbrzych 0:3
Baszta Wałbrzych – WKS Śląsk I Wroclaw 2:1
AP Falubaz I – WKS Śląsk II 3:2
Polonia Stal Świdnica – WKS Śląsk Wrocław I 1:2
AP Świdnica – WKS Śląsk Wrocław II 0:2
Baszta Wałbrzych – AP Falubaz II 1:0
AP Falubaz I – FA Wałbrzych    3:1
Polonia-Stal Świdnica – AP Świdnica 5:0
WKS Śląsk II – AP Falubaz 1:0
Baszta Wałbrzych – FA Wałbrzych 1:1
AP Falubaz I – WKS Śląsk I 4:1
AP Falubaz II – AP Świdnica 0:1
Polonia Stal Świdnica – WKS Śląsk II 5:0
WKS Śląsk I – FA Wałbrzych 2:2
Baszta Wałbrzych – SP Falubaz I 1:3

Tabela końcowa:
1. AP Falubaz I Zielona Góra
2. Baszta Wałbrzych
3. FA Wałbrzych
4. WKS Śląsk I Wrocław
5. Polonia-Stal Świdnica
6. WKS Śląsk II Wrocław
7. AP Świdnica
8. AP Falubaz II Zielona Góra

Patronat medialny nad cyklem turniejów JAKO Polonia-Stal Świdnica CUP 2015 objęła Swidnica24.pl.

/FOTO: MDvR, Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułOrtograficzne pułapki Kubusia Puchatka
Następny artykułPromują muzykę już 70 lat