Drużyna dziewcząt z Gimnazjum nr 1 w Świdnicy okazała się najlepsza w powiatowym finale Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w koszykówce. Powiatowy finały odbył się we wtorek, 17 listopada w Żarowie.
Reprezentacja Gimnazjum nr 1 zagrała w składzie: Weronika Iwanczyszyn, Natalia Ziomko, Julia Furmankiewicz, Kasia Grędzińska, Oliwia Moczadłowska, Hania Bieżyńska, Ania Darmohraj, Wiktoria Stępin, Ola Samoraj, Agnieszka Nowak, Sandra Słowik i Monika Pankiewicz. Nasze koszykarki odprawiły z kwitkiem Gimnazjum w Żarowie, Gimnazjum w Strzegomiu i Gimnazjum w Lutomi. Dodatkowo Kasia Grędzińska dostała nagrodę dla najlepszej zawodniczki całego turnieju.

![Walczą w morderczych warunkach. 48 drużyn na starcie turnieju na piachu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-charytatywny-turniej-siatkowki-plazowej-Pierogi-na-Skrzydlach-2026.06.27-24-238x178.jpg)








