Strona główna Bez kategorii Jubileusz świdnickiej Szkoły Muzycznej

Jubileusz świdnickiej Szkoły Muzycznej

0

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Świdnicy ma już 70 lat i z tej okazji zaprasza 20 i 21 listopada na uroczyste obchody swojego jubileuszu. W ich programie znajdą się: wykład, koncert oraz Msza Święta w intencji uczniów, absolwentów i pracowników szkoły. 

DSC01134

Koncert uczniów szkoły muzycznej w Świdnicy

Obchody rozpoczną się wykładem „Dziecko w świecie muzyki”, który w piątek, 20 listopada o godzinie 17.00 w auli szkoły wygłosi Marek Dyżewski. W sobotę o godzinie 15.00 będzie można wziąć udział we Mszy Świętej w Kościele Św. Krzyża, a po niej uczestniczyć w koncercie jubileuszowym, który rozpocznie się o godzinie 16.30 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Udział w koncercie jest bezpłatny.

Świdnicka placówka jest jedną z najstarszych szkół muzycznych w Polsce. Swoją działalność rozpoczęła już we wrześniu 1945 roku i przez siedemdziesiąt lat istnienia wykształciła blisko 1000 absolwentów. Wśród nich są znani muzycy, tacy jak: Witold Korecki – skrzypek, dyrygent i organizator życia muzycznego we Wrocławiu i Wałbrzychu, Katarzyna Gärtner – pianistka jazzowa i kompozytorka, Marek Dyżewski – pianista i wybitny eseista muzyczny, były rektor Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Lazar Mener – pianista, Andrzej Jurkiewicz – śpiewak, solista Teatru Wielkiego w Łodzi, Jadwiga Paduch – śpiewaczka, solistka Estrady Wojskowej, Grzegorz Wierzba – kompozytor oraz Katarzyna Mackiewicz – śpiewaczka. Od 2003 roku przy Szkole Muzycznej I stopnia funkcjonuje Społeczna Szkoła Muzyczna II stopnia, która od  siedmiu lat posiada uprawnienia szkoły publicznej.

(opr. red.)

Poprzedni artykułCiężarówki i busy pod lupą
Następny artykułŚwidnicka „jedynka” najlepsza w koszykarskiej Gimnazjadzie