Strona główna Sport Inne Speed Stacks po raz pierwszy w Świdnicy

Speed Stacks po raz pierwszy w Świdnicy [FOTO]

0

Liczyła się szybkość, precyzja i koncentracja – jak na każdych poważnych zawodach sportowych. W sobotę w Galerii Świdnickiej rozegrano I Międzyszkolny Turniej Speed Stacks. Jego organizatorem było TKKF Ognisko-Licznikowiec 2009, które promuje w Świdnicy modę na tę dyscyplinę.

DSC_8491

I Turniej Speed Stacks w Świdnicy

Turniej miał być podzielony na dwie kategorie wiekowe – szkół podstawowych i gimnazjów, jednak ze względu na to, że do rozgrywek w drugiej kategorii zgłosiły się tylko dwie drużyny z Gimnazjum nr 4, ich rywalizację postanowiono przenieść na inny termin i rozegrać w siedzibie szkoły. W kategorii szkół podstawowych wystartowało w sumie 12 zespołów ze szkół podstawowych nr: 1, 4, 8, 105, 315. Chociaż rywalizacja odbywała się w 4-osobowych zespołach, to o jak najlepszy czas walczono indywidualnie, dlatego stres, by wypaść jak najlepiej, towarzyszył niemal wszystkim. – Trenujemy to w szkole, na przykład na w-f-ie – mówi drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 105 – w sumie od jakiegoś miesiąca przygotowujemy się do tych zawodów, ale dzisiaj mamy tremę. Nie wiemy, czy wystartujemy.

Speed Stacks, czyli „szybkie kubki” to dyscyplina polegająca na jak najszybszym ułożeniu piramidy z kubków i złożeniu jej w określony sposób. – Technika jest dowolna – tłumaczy Wiktoria, jedna z uczestniczek – ważne, żeby na koniec zostały trzy sterty: 3 kubki, 6 kubków, 3 kubki. Można ustawiać jedną ręką lub dwoma, ja dwoma jeszcze nie umiem, trenuję to dopiero trzy tygodnie. Chyba nie wygram, ale on ma szanse – wskazuje na kolegę.

Zwycięzcą okazała się drużyna pierwsza ze Szkoły Podstawowej nr 105 w składzie: Hubert Polus, Kacper Bortkiewicz, Patryk Kłapot, Szymon Miśkiewicz. Miejsce II zajęła pierwsza drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w składzie: Jakub Kołodziejski, Konrad Jaskuła, Aneta Jedynak, Adrian Skrzypik. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy z trzeciej drużyny Szkoły Podstawowej nr 1, czyli: Kasia Wójcicka, Jan Kaźmierczak, Kajetan Taurogiński, Stanisław Maziara.

Turniej Speed Stacks został zorganizowany w ramach Inicjatywy Obywatelskiej przy wsparciu Gminy Miasto Świdnicy i operacyjnym współdziałaniu Wydziału Edukacji Urzędu Miasta.

(af)

Zdjęcia: Artur Ciachowski

Poprzedni artykułUrodzinowe święto „Kręgu” [FOTO]
Następny artykułW gminie Świdnica nie będzie wyższych podatków