Strona główna 112 Spacerował z reklamówką pełną marihuany

Spacerował z reklamówką pełną marihuany

1

1300 porcji można było przygotować z marihuany, którą mieszkaniec Świebodzic niósł przez miasto w reklamówce. 30-latek próbuje przekonać policję, że siatkę znalazł.

marihuana

Zdjęcie archiwalne

– Do zatrzymania doszło na jednej z ulic Świebodzic. Patrolujący ten rejon policjanci uzyskali informację, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać przy sobie środki odurzające. Funkcjonariusze zauważyli młodego mężczyznę z reklamówką, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać, a nagle odwrócił się i podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu 30-latek został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Powód jego zachowania szybko się wyjaśnił. Okazało się, że w reklamówce była spora ilość marihuany, którą znalazł – jak powiedział w trakcie przesłuchania.  Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Prokurator rejonowy w Świdnicy zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem – informuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułCzekają na mieszkańców Kolonii i Zarzecza
Następny artykułNie chcą likwidacji gimnazjów