Strona główna Bez kategorii Rzeczpospolita Śpiewająca w Świdnicy

Rzeczpospolita Śpiewająca w Świdnicy

0

Z okazji Święta Niepodległości młodzi muzycy z Wrocławia stworzyli program nowych aranżacji piosenek patriotycznych i żołnierskich. Odświeżone wersje zaprezentują na koncercie w Świdnicy 9 listopada 2015 r. Publiczność będzie mogła włączyć się do śpiewania, a w programie m.in. „O mój rozmarynie”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „Wojenko, wojenko”.

IMG_5365

Zdjęcie archiwalne

Grupa kierowana jest przez muzyków z profesjonalnym przygotowaniem i skupia kilkunastu utalentowanych muzycznie młodych ludzi – studentów i absolwentów wrocławskich uczelni. Wszystkie utwory zyskały nowe, profesjonalne aranżacje przygotowane z szacunkiem dla oryginalnych wersji. Nagranie płyty i koncerty poprzedziły warsztaty w szkołach, które zrealizowała Fundacja Młoda Rzeczpospolita. Podczas nich zaproszono do nagrania kilkanaście uzdolnionych dzieci z Dolnego Śląska.

W sposób szczególny na Koncert „Rzeczpospolita Śpiewająca” pragnę zaprosić całe rodziny. To dobry moment, aby w atmosferze wielopokoleniowej wspólnie radować się odzyskaniem przez Polskę niepodległości – mówi Jan Jaśkowiak, radny miasta Świdnica i współorganizator koncertu.
Celem naszego projektu było wykorzystanie potencjału stworzonego programu oraz szersze promowanie wspólnotowego i radosnego sposobu obchodzenia polskich świąt narodowych – mówi Dariusz Mącarz z Fundacji Młoda Rzeczpospolita, wydawcy płyty i współorganizatora koncertu. – Do współtworzenia projektu zaprosiliśmy szkoły podstawowe z województwa dolnośląskiego. Muzycy oraz nasi wolontariusze w październiku i listopadzie 2014 roku przeprowadzili w formie zabawy zajęcia muzyczne w kilkunastu szkołach. W ramach lekcji uczyliśmy bliski 200 dzieci jednej z piosenek, wyjaśniliśmy jej tekst i opowiedzieliśmy o tym, w jakich okolicznościach powstała – dodaje.

W czerwcu 2015 w studio nagrań zarejestrowano 12 piosenek w aranżacjach muzyka i kompozytora ks. Bartłomieja Kota. W nagraniach wzięło udział blisko 30 muzyków, chórzystów i solistów, a także chór i soliści dziecięcy. Za kilka dni efekt będzie można usłyszeć w Świdnicy.

Przed koncertem rozdawane będą na widowni śpiewniki z tekstami utworów prezentowanych na scenie. Koncert będzie jednocześnie premierą płyty, z którą przyjadą młodzi artyści. Początek o godzinie 19.00, w poniedziałek 9 listopada w świdnickim teatrze. Wstęp wolny.

plakat Rzeczpospolita Śpiewająca

Poprzedni artykułUciekał przed policją, zdemolował samochód [FOTO]
Następny artykułMeteoroid nad powiatem świdnickim! [VIDEO]