Strona główna Bez kategorii Ruszyła budowa placu zabaw Nivea w Świdnicy

Ruszyła budowa placu zabaw Nivea w Świdnicy

3

Takiej mobilizacji dawno w Świdnicy nie było. Rodzice przedszkolaków, nauczyciele, harcerze, firmy, urzędnicy, młodzież – wszyscy głosowali w konkursie „Podwórko Nivea” i udało się – lokalizacja w naszym mieście zajęła 2 miejsce. Wreszcie ruszyła długo oczekiwana realizacja.

podwórko Nivea

Do konkursu wystartowało Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 16 w Świdnicy. Rodzice i nauczyciele swoim entuzjazmem zarazili dosłownie całe miasto, co zakończyło się spektakularnym wynikiem głosowania. I wszyscy wyczekiwali początku prac. Konkurs został rozstrzygnięty 1 czerwca, była nadzieja, że plac zabaw przy ulicy Marcinkowskiego powstanie latem, jednak trzeba było poczekać. Są dobre wiadomości – prace ruszyły!

Karuzela wspomnień, labirynt, orle gniazdo, ruchome piaski, górski szlak, latające kule, leniwiec, gra w klasy – te i inne atrakcje staną na placu zabaw przy przedszkolu. Sam montaż urządzeń zajmie kilka dni. Podwórko będzie dostępne dla wszystkich dzieci i jeśli pogoda dopisze, może uda się wszystkie atrakcje wypróbować jeszcze w tym roku.

Nivea wybudowała w Polsce około 100 placów zabaw.

Poprzedni artykułSięgnij po stypendium kulturalne
Następny artykułIII liga piłkarska: Polonia-Stal – Bystrzyca (relacja live)