Strona główna Bez kategorii Przedsiębiorcze Gimnazjum nr 4

Przedsiębiorcze Gimnazjum nr 4

1

Jak skonstruować „własny StartUp”? Jak być świadomym i kreatywnym w życiu zawodowym? Odpowiedzi na te pytania usiłuje znaleźć młodzież Gimnazjum nr 4 w Świdnicy podczas trwającego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.  

01

Gimnazjaliści podczas warsztatów „Świadomi, kreatywni”

Od poniedziałku w Gimnazjum nr 4 odbywają  się warsztaty poświęcone różnym aspektom planowania własnej kariery zawodowej. Motywem przewodnim jest przedsiębiorczość, ale rozumiana dość szeroko, także jako zarządzanie własnym czasem, środkami i umiejętnościami. Warsztaty prowadzone są przez doradców zawodowych, nauczycieli ekonomii i informatyki. Podczas dzisiejszych spotkań uczniowie próbowali zdefiniować swoje mocne i słabe strony, dowiedzieli się też między innymi tego, czym są pułapki czasowe, jak zabierają motywację do działania i jak z nimi walczyć. Jednakże głównym tematem dzisiejszych warsztatów było konstruowanie „własnego StartUp-u”, czyli zdefiniowanie możliwości i oczekiwań wobec przyszłej drogi zawodowej. Młodzież w formie kreatywnych zadań uczyła się tego, jak pomysłowość oraz świadomość celu mogą stać się prostym kluczem do sukcesu. Dowiedziała się też, że to, jaki będzie jej własny StartUp zależy od odpowiedzi na pytania: od czego zacząć budowę kariery? Co będzie ważne w jej konstruowaniu? Jakich narzędzi i jakich umiejętności do tego użyć? Kto będzie odpowiedzialny za wynik?

Tego typu warsztaty są szczególnie cenne dla uczniów trzecich klas, którzy mają już tylko kilka miesięcy na podjęcie decyzji o swojej dalszej edukacji. Wielu uczniów myśli o kontynuowaniu nauki w technikach, jednak ma problemy z wyborem odpowiedniego zawodu. Jest to decyzja, od której zależy tak naprawdę całe ich przyszłe życie zawodowe. Są świadomi jej wagi, dlatego chętnie uczestniczą w warsztatach i liczą na wsparcie nauczycieli i doradców.

Wydarzenia Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości potrwają w Gimnazjum nr 4 do piątku. Na jutro przewidziano warsztaty informatyczne, a w piątek nauczyciel ekonomii poprowadzi spotkanie zatytułowane „Mój własny przedsiębiorca a współczesny rynek pracy”. Dzisiaj oraz 20 listopada gimnazjaliści będą mieli też szansę razem ze swoimi rodzicami porozmawiać osobiście z doradcą zawodowym oraz coachem kariery.

Gimnazjum nr 4 jest partnerem Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

(af)

Zdjęcia: Łukasz Kufner

Poprzedni artykułKrioterapia w Marconi Medica
Następny artykułZabalowali w zaułku [FOTO]