Strona główna Temat dnia Krioterapia w Marconi Medica

Krioterapia w Marconi Medica

0

Jak poprawić samopoczucie i stan naszego zdrowia w środku jesieni? Szara rzeczywistość za oknem nie nastraja optymizmem. Jest jednak sposób na poprawę nastroju, a przy okazji zadbanie o siebie. Centru Usług Medycznych Marconi Medica zaprasza na cykl kąpieli w kriosaunie w temperaturze -160 stopni Celsjusza. Dzięki niej nie tylko zatrzymamy skutki upływającego czasu, ale także poprawimy ogólny stan zdrowia naszego organizmu.

111

Krioterapia, jako wysokospecjalistyczna technika interwencji niefarmakologicznej zyskuje w dzisiejszych czasach coraz większe znaczenie i uznawana jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów odnowy biologicznej, coraz chętniej i odważniej wykorzystywana również w kosmetologii a leczenie zimnem jest już jak najbardziej realne i szeroko praktykowane w wielu obszarach terapeutycznych.

Krioterapia na którą zapraszamy wszystkich pacjentów do naszego CENTRUM USŁUG MEDYCZNYCH MARCONI MEDICA, może być stosowana ogólnoustrojowo i wówczas niezbędne jest zastosowanie KRIOSAUNY, w której temperatura wynosi do -160°C, ale może działać również miejscowo – dzięki zastosowaniu specjalistycznych aplikatorów zimna, czyli tak naprawdę pary dwutlenku węgla (do -8o°C) lub azotu (do -18o°C).

Świat medyczny wyjątkowo docenia i wieloaspektowo wykorzystuje możliwość zamrażania i rozmrażania tkanek oraz niszczenia ich za pomocą niskich temperatur, natomiast świat kosmetyczny rozpoznaje możliwości krioterapii i czyni to ostrożnie, pod nadzorem lekarskim.

Zabiegi Krioterapii miejscowej

Rodzaje krioterapii rozróżnia się w zależności od tego, jak i na co działa zimno. Jeśli zabieg wykonywany jest na konkretny obszar ciała, a nie na całą jego powierzchnię, to mamy do czynienia z krioterapią miejscową, którą stosuje się przede wszystkim na zmiany chorobowe stawów i skóry. Zabieg krioterapii miejscowej polega na ochładzaniu konkretnego miejsca na ciele i jego okolic – powoduje wówczas poprawę krążenia i zmniejszenie obrzęku (np. w stawie kolanowym, biodrowym, na całym odcinku kręgosłupa). Miejsca dolegliwości nasi fizjoterapeuci zamrażają za pomocą specjalnego aplikatora z parą ciekłego azotu (natryskowo i kontaktowo). W miejscu przyłożenia aplikatora po serii zamrożeń i rozmrożeń pękają błony komórkowe, co powoduje obumieranie komórek. Za pomocą krioterapii miejscowej leczymy wszystkie dolegliwości ze strony układu narządu ruchu jak również łagodne zmiany skórne.

KRIOSAUNA w Centrum Usług Medycznych MARCONI MEDICA, do której zapraszamy wszystkich naszych pacjentów jest nowoczesną kabiną na ciekły azot służącą do terapii jednej osoby. Temperatura w niej sięga do -1óo°C, dlatego czas przebywania nie powinien przekraczać 90 sekund. W celu uzyskania efektu terapeutycznego oraz kosmetycznego zabiegi w kriosaunie powinny odbywać się w seriach min. 8 -10 zabiegów. Stopień zimna i czas przebywania jest regulowany i dobierany indywidualnie do pacjentów, ich stanu zdrowia i zamierzonego efektu. Przed zabiegiem wszyscy muszą mieć zbadane tętno i ciśnienie krwi. Pacjenci są ubrani w bawełnianą bieliznę lub stroje kąpielowe, bawełniane rękawiczki, wysokie skarpetki, oraz drewniane chodaki, które znajdują się na wyposażeniu naszego Centrum. Urządzenie wyposażone jest w ruchomą podłogę, którą dopasowuje się do wzrostu pacjenta, tak aby był zanurzony do ramion w zimnym gazie, ale z głową ponad jego poziomem. Podczas zabiegu pacjent pozostaje w kontakcie wzrokowym oraz głosowym z personelem obsługującym urządzenie. Po seansie wymagana jest 30- 45minutowa kinezyterapia, polegająca na wykonywaniu ćwiczeń na przyrządach pod kierunkiem fizjoterapeuty. Natychmiastowym efektem zabiegu jest poprawa nastroju, rozluźnienie napiętych mięśni szkieletowych oraz zwiększenie ich siły, zmniejszenie obrzęku w obrębie stawów i tkanek miękkich, poprawa zakresu ruchomości w stawach, a także ustępowanie bólu i zmęczenia. Ustąpienie bólu i wzrost wydzielania hormonów, w tym endorfin, wywiera korzystny wpływ na psychikę. To jednak nie wszystko – poziom lęku, niepokoju i pobudliwości ulegają obniżeniu, ponieważ krioterapia w KRIOSAUNIE ma stymulujący wpływ na układ przywspółczulny i obniża aktywność autonomicznego układu nerwowego w ciągu kilku godzin od zabiegu. Ponadto wpływa na poprawę percepcji i usprawnienie procesów decyzyjnych jak również wzrost wytrzymałości ośrodkowego układu nerwowego na zmęczenie.

Seria zabiegów w KRIOSAUNIE w znacznym stopniu zmniejsza objawy chorób narządu ruchu, pozwala zmniejszyć ilość i dawkowanie lub nawet odstawienie leków przeciwbólowych i niesteroidowych leków przeciwzapalnych stosowanych najczęściej w chorobach przewlekłych.

logo marconi

Odnowa biologiczna z zastosowaniem zabiegów w KRIOSAUNIE polega na czynnym, obwodowym przekrwieniu tkanek, powodującym lepszą przemianę materii i szybką eliminację szkodliwych produktów metabolizmu (szybsze gojenie się urazów i zapaleń), wspomaga walkę z nadwagą i cellulitem. Naczynia krwionośne kurczą się pod wpływem temperatury, a potem bardzo szybko rozkurczają – w efekcie czego stają się mocniejsze, co jest istotne przy naczyniach kruchych i pękających, a także przy leczeniu żylaków. Poprawia się wydolność organizmu i siła mięśniowa, dlatego jest to forma terapii stosowana przede wszystkim w sporcie wyczynowym gdyż często pomaga przekroczyć granice możliwości ludzkiego organizmu, nie tylko go wzmocnić, ale też pobudzić do jeszcze większego wysiłku.

Zapraszamy serdecznie Państwa do jedynej w Świdnicy i jednej z niewielu na Dolnym Śląsku KRIOSAUNY na zabiegi które :

– zmniejszą napięcie mięśniowe
– zwiększą wydolność całego organizmu
– przyspieszą procesy gojenia
– pomogą w walce z nadwagą i cellulitem
– spowolnią procesy starzenia
– sprzyjają odnowie biologicznej sportowców wyczynowych oraz przemęczonych fizycznie i psychicznie osób dorosłych
– wspomogą sportowców w ich treningu wytrzymałościowym i wydolnościowym
– przyspieszą restytucję powysiłkową

Dowiedz się więcej na stronie www.marconimedica.pl i skorzystaj z oferty promocyjnej na zabiegi w KRIOSAUNIE w CENTRUM USŁUG MEDYCZNYCH MARCONI MEDICA do 20.12.2015r.

UMÓW SIĘ JUŻ DZIŚ NA SPOTKANIE: 74/852 28 61, 661 804 220

/artykuł promocyjny/

.

Poprzedni artykułBezpłatne porady prawne, spotkanie i znaczek
Następny artykułPrzedsiębiorcze Gimnazjum nr 4