Strona główna Bez kategorii Piosenka na tysiąc głosów

Piosenka na tysiąc głosów [POSŁUCHAJ]

0

W każdą zwrotkę włożyły serce i mnóstwo radości. Dzieci ze wszystkich świdnickich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, a także harcerze, ustanowili rekord we wspólnym śpiewaniu  piosenki „Dziećmi jesteśmy tylko raz”, która jest nieoficjalnym hymnem praw dziecka. Dokładna liczba uczestników zostanie podana na wieczornej gali.

003

Piosenkę wspólnie z dziećmi śpiewali nauczyciele, dyrektorzy, opiekunowie, a także goście specjalni – Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak i znana z programów telewizyjnych psycholog Dorota Zawadzka. Wszystkich do śpiewania dopingował inspektor Grzegorz Jach, których w Świdnicy od tygodnia propaguje PAT-y (Profilaktyka a Ty-Teatr a Ty) – programy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Zanim zabrzmiało imponujące wykonanie piosenki teatru Łejery,  dzieci wspólnie skandowały na cześć rodziców i Świdnicy – Stolicy Dziecięcych Marzeń. Uczestnicy bicia rekordu nie przyszli na świdnicki Rynek tylko po to, by wspólnie zaśpiewać. Od rana w świdnickim teatrze trwają spektakle w wykonaniu grupy Łejery.

Bicie rekordu było jedną z wielu atrakcji przygotowanych z okazji obchodzonego dzisiaj Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Na wniosek Rzecznika Praw Dziecka takie święto zostało ustanowione przez Sejm RP przed dwoma laty. W odróżnieniu od Dnia Dziecka, w który dominuje zabawa, Dzień Praw Dziecka koncentruje się na edukacji.

/asz/

Zdjęcia Łukasz Kufner