Strona główna 112 Narkotyki i broń w świdnickich mieszkaniach

Narkotyki i broń w świdnickich mieszkaniach

4

Zatrzymane trzy osoby, przechwycona amfetamina, marihuana i haszysz, z których można było uzyskać ponad 5 tysięcy porcji handlowych, a także zabezpieczona broń gazowa wraz z amunicją, wagi elektroniczne do porcjowania narkotyków i pieniądze, to efekty realizacji przeprowadzonej przez świdnickich policjantów. Działania przeprowadzono w dwóch mieszkaniach na terenie miasta.

DSC_7507

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspierania przez funkcjonariusza służby celnej z psem tropiącym, prowadząc działania operacyjne w związku z podejrzeniem o przestępstwa narkotykowe, weszli do dwóch mieszkań na terenie miasta. Podejrzenia okazały się słuszne.

Na miejscu funkcjonariusze ujawnili spore ilości różnego rodzaju środki odurzające, w tym m.in. amfetaminę, marihuanę oraz haszysz. Z zabezpieczonych substancji można było uzyskać około 5 tys. porcji handlowych narkotyków. Policjanci znaleźli także pieniądze w kwocie 40 tys. złotych oraz ponad 500 Euro, broń gazową wraz z amunicją, 3 wagi elektroniczne, narzędzia służące do porcjowania narkotyków i kilkanaście telefonów komórkowych.

W sprawie zatrzymano trzy osoby – dwóch mężczyzn w wieku 24 i 25 lat oraz 21 – letnią kobietę. Wszyscy to mieszkańcy Świdnicy. Obecnie policjanci prowadzą dalsze czynności i wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym źródło pochodzenia środków odurzających. Funkcjonariusze sprawdzają także, czy zabezpieczona broń była wykorzystywana do popełniania innych przestępstw.

DSC_7475

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi znaczna ilość środków odurzających, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

/KWP Wrocław/

zdjęcia KPP w Świdnicy

Poprzedni artykuł600 tys. zł na przydomowe oczyszczalnie
Następny artykułNie wiedzieli, że nie można