Strona główna Bez kategorii Musical z gwiazdami dla najzdolniejszych

Musical z gwiazdami dla najzdolniejszych

0

Lata dwudzieste XX w., Chicago w czasach prohibicji. Namiętność, muzyka, taniec zawładnęły życiem amerykańskiego miasta. I właśnie do doświadczenia klimatu tamtych lat zaprasza Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu, które w tym roku wystawia fragmenty sztuki Maurina Dallasa Watkinsa pt.: „CHICAGO”. Dwa przedstawienia (o godz. 16:00 i 19:00) zostaną pokazane 28 listopada 2015 r. Jak co roku, dochód ze spektaklu zasili fundusz stypendialny dla najzdolniejszych absolwentów.

chicago_gotowy 1
To już jedenaste przedstawienie andrzejkowe w auli strzegomskiego LO. Tym razem tematem sztuki będą ludzkie namiętności, które targają każdym z nas. Na deskach liceum zobaczymy nadzieje, pragnienia, zawody i dramaty. Przekonamy się o niezmienności uniwersalnych prawd: „od miłości do nienawiści jest jeden krok” oraz „miłość wszystko wybaczy”. Poznamy skomplikowane relacje męsko-damskie, w których, tym razem, kobiety okażą się bezwzględne, a mężczyźni… nie przeżyją miłosnych kłótni.
W przedstawieniu nie zabraknie również aktorów: Anety Zając, zwyciężczyni ostatniej edycji „Tańca z Gwiazdami”, aktorki znanie również z „Pierwszej miłości” oraz „Hotelu 52”; Aleksandry Zienkiewicz, serialowej Kingi z „Pierwszej miłości”, a także opiekunów merytorycznych klas dziennikarsko – medialnych: Mirosława Oczkosia oraz Łukasza Płoszajskiego.
Tradycyjnie sztuka będzie przyprawiona humorem, lokalnym kolorytem oraz dawką dobrej muzyki. I tym razem nie zabraknie trójpodziału. W I akcie zagra utalentowana młodzież LO, która zapewne i tym razem przygotuje się perfekcyjnie (co ciekawe, w „Chicago” wystąpi aż 40. licealistów). II akt należy do nauczycieli mających niełatwe zadanie, ponieważ uczniowie zawsze wysoko ustawiają poprzeczkę. A III akt to już popis aktorskich umiejętności zaproszonych gości, wśród których nie zabraknie wspomnianych aktorów, rodziców, księży, a także strzegomskich i powiatowych włodarzy.
– Serdecznie zapraszam Państwa do auli strzegomskiego LO na kolejny spektakl andrzejkowy. Z całą pewnością nie zabraknie pięknych emocji i wzruszeń, ale również śmiechu i dobrej zabawy. Idea spektaklu nie uległa zmianie i związana jest z wręczeniem stypendiów najlepszym maturzystom LO. Proszę być z nami!  – dodaje dyrektor LO Tomasz Marczak.
Rezerwacja miejsc: sekretariat LO, ul. T. Kościuszki 31 w Strzegomiu.

/LO Strzegom/