Strona główna Bez kategorii Zatańczyli dla Julii, nie żałowali datków

Zatańczyli dla Julii, nie żałowali datków

0

Mieszkańcy gminy Żarów po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca. Podczas zumby, zorganizowanej w żarowskim Gminnym Centrum Kultury i Sportu żarowianie zbierali pieniądze na leczenie sześcioletniej Julii Malik, która choruje na rzadką chorobę genetyczną Zespół Angelmanna. Trzygodzinny maraton zumby dla chorej dziewczynki zatańczyło ponad sto zainteresowanych osób.Udało się zebrać ponad 8 tysięcy złotych.

_DSC2369_800x530

– To fantastycznie, że wspólnie możemy pomóc Julii, przy okazji dobrze się bawiąc. Zumba to radosny taniec i chyba dlatego jest coraz bardziej popularniejsza. Chcieliśmy połączyć dobrą zabawę ze szczytnym celem. To fajna sprawa, gdy możemy połączyć dwie rzeczy – spalić kalorie i tym samym poprawić figurę i pomóc najbardziej potrzebującym. Wierzymy, że kolejne edycje, a musimy się przyznać, że już o nich myślimy, przyciągną jeszcze większą liczbę miłośników zumby – podkreślała podczas maratonu instruktorka ze Świebodzic Beata Rejek.

Całkowity dochód z tanecznej imprezy został przekazany na rzecz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, której podopieczną jest Julia Malik. Miłośnicy aktywnego stylu życia spotkali się w Gminnym Centrum Kultury i Sportu, aby pomóc rodzicom dziewczynki. W maratonie mógł wystartować dosłownie każdy, ponieważ zumba nie wymaga znajomości skomplikowanych figur choreograficznych. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa. – Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą walkę z chorobą Julii. Dzięki temu wierzymy, że nie jesteśmy w niej osamotnieni. Każda pomoc jest bezcenna i za każdą, nawet najmniejszą cegiełkę składamy ogromne podziękowania – tak w imieniu rodziców Julii mówił jej tata Tomasz Malik.

W trakcie imprezy odbyły się również pokazy akrobatyki, sztuk walki Muay Thai, malowanie twarzy oraz licytacja przedmiotów. Wśród nich były talony do salonu kosmetycznego, żarowskiej kręgielni, na pranie i czyszczenie dywanów, na zabieg stylizacji paznokci, wejściówka do kompleksu basenowego oraz obiadokolacja w Hotelu w Karpaczu, zestawy kosmetyków, koszulki z autografami sportowców, ciasta i torty.

Na leczenie Julii Malik podczas charytatywnego maratonu zumby uzbierano 8.093, 13 złotych.

Magdalena Pawlik