Strona główna Sport Piłka nożna Młodzi piłkarze uczcili Dzień Niepodległości

Młodzi piłkarze uczcili Dzień Niepodległości [FOTO, VIDEO]

3

Kilkudziesięciu młodych adeptów futbolu ze Świdnicy stanęło na starcie Turnieju Piłkarskiego z okazji Dnia Niepodległości organizowanego przez Fundację Wspierania Sportu „Łączy nas Football”. W zawodach nie była prowadzona klasyfikacja, nie liczyły się wyniki, a znakomita zabawa i pamięć o naszym narodowym święcie.

CSC_6150

Turniej rozpoczął się od odśpiewania hymnu Polski i wyjątkowo… od rozdania medali. – Zaczynamy dziś od medali, bo wszyscy jesteście zwycięzcami już na starcie. To medale za udział w zawodach, cieszę się że jesteście tu z nami, gracie w piłkę, a więc robicie to, co kochacie – mówił Wiesław Żurek, organizator imprezy i prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.

CSC_6160

Następnie przyszedł czas na piłkarskie emocje i mecze, które odbywały się na dwóch specjalnie przygotowanych boiskach. Na starcie nie zabrakło zawodników z Akademii Piłkarskiej Artura Sary, Akademii Piłkarskiej 13 Jarosława Lato i Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Łącznie na parkiecie obserwowaliśmy blisko 60 utalentowanych świdnickich piłkarzy.

VIDEO: Mariusz Ordyniec

Dziękuję przybyłym klubom za obecność, wielkie podziękowania dla młodych piłkarzy, trenerów i wszystkich osób zaangażowanych w organizację oraz przebieg naszego turnieju. 11 listopada to niezwykle ważny dzień dla każdego Polaka, cieszę się że uczciliśmy go na sportowo – dodaje Wiesław Żurek. Na koniec na uczestników imprezy czekał efektowny tort przygotowany przez wieloletniego miłośnika świdnickiego sportu Eugeniusza Kępę z Cukierni Kasia.

/MDvR/

Poprzedni artykułRekordowy bieg, tysiąc przekroczony! [FOTO]
Następny artykułDerbowy triumf Gromu [FOTO]