Z roku na rok świdnicki Bieg Niepodległości przyciąga na start coraz więcej uczestników i nie inaczej było dziś w samo południe w świdnickim Rynku. W odpowiedzi na zeszłoroczny wynik – 979 uczestników, na liście ósmej edycji imprezy przygotowywanej przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji znalazło się 1056 osób!
Bieg miał charakter rekreacyjny, nie liczył się czas, zajęte miejsce i pokonany dystans. Ważny był sam udział. Dla biegaczy i amatorów nordic walkingu przygotowano cztery okrążenia trasy: Rynek, ul. Grodzka, ul. Zamkowa, ul. Kotlarska, Rynek, ul. Długa, ul. Daleka, ul. Pułaskiego, Rynek o długości 1250 metrów każde. Warunkiem ukończenia biegu było pokonanie przynajmniej jednego okrążenie. Najstarszym uczestnikiem po raz kolejny okazał się 77-letni pan Dionizy Czubaj, najmłodszym… dwutygodniowy Ksawery Zagórski, który pokonał dystans w wózku z pomocą swojego taty. Cieszy frekwencja i to, że świdniczanie zechcieli spędzić jakże ważny dla Polaków dzień w sposób aktywny, uczestnicząc w ósmej już edycji Świdnickiego Biegu Niepodległości.
/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

































![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)