Strona główna Bez kategorii Maltańczycy z pomocą i pomysłami

Maltańczycy z pomocą i pomysłami

1

Współpracujący ze Świdnica i powiatem świdnickim już od 17 lat Kawalerowie Maltańscy po raz kolejny przyjechali w odwiedziny z prezentami. Podczas spotkania powstał także pomysł reaktywowania Maltańskiej Służby Medycznej.

Maltańczycy

Do Świdnicy przyjechali Walter Hänle – Stv. Kreisbeauftragter (zastępca przewodniczącego Powiatu/Kreis Biberach), Gerhard Prestle – Schweidnitzbeauftragter (delegat ds. Świdnicy), Albert Schmid – Finanzreferent (referent finansowy), Gerhard Sproll – Malteser (Kawaler Maltański) oraz Franz Frank- Malteser (Kawaler Maltański). Z gośćmi spotkała się prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

Maltańczycy od 1997 roku systematycznie i regularnie wspierają dzieci ze świdnickich domów dziecka. W ostatnich latach pomoc ta poszerzona została m.in. o schronisko im. Świętego Brata Alberta. Maltańczycy wspierają instytucje finansowo i rzeczowo. Dzięki nim wykonano przez lata wiele remontów. Do wielu osób trafił także sprzęt rehabilitacyjny i materace. Dzieci zawsze mogą liczyć na słodkie upominki, a tym razem do Urzędu Miejskiego przywieziono kilkadziesiąt kolorowych tornistrów, które przekazane zostaną do świdnickich szkół podstawowych.
Rozmawiano o reaktywacji Maltańskiej Służby Medycznej w Świdnicy. Ustalono, że ze strony naszego miasta koordynatorami tych działań będą Anna Kukuła i Grzegorz Szwegler.

Kawalerowie Maltańscy czynnie włączą się w organizację obchodów 25-lecia partnerstwa Biberach i Świdnicy, przygotowując m.in. wystawę fotograficzną dokumentującą ich działania na terenie Świdnicy.

/UM, opr. red./

Poprzedni artykułZwycięska passa młodzików ŚKPR-u
Następny artykułWygrana juniorów Polonii-Stali w Bolesławcu