Strona główna Bez kategorii Kiedy finał remontów drogowych?

Kiedy finał remontów drogowych? [FOTO]

13

Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. Trzy newralgiczne przejazdy będą zamknięte jeszcze przez dwa tygodnie.

Plater 3

Od końca sierpnia są spore utrudnienia na ulicy Zamenhofa, zamknięty jest także wjazd na Osiedle młodych od ul. Emilii Plater. Budowę ronda, o średnicy ok. 50 metrów łączącego ul. Zamenhofa, Plater i Ceglaną, wymusiła decyzja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która tylko pod takim warunkiem zgodziła się na zorganizowanie wjazdu do powstającego przy ulicy Ceglanej marketu. 80% kosztów leży po stronie prywatnego inwestora, jednak miasto musiało wyłożyć ponad 1,6 miliona złotych na przebudowę ul. E. Plater i włączenie tej ulicy do ul. Zamenhofa. Rondo jest już przejezdne, natomiast prace na ul. Emilii Plater potrwają do 15 grudnia. Niewykluczone jednak, ze ruch samochodów osobowych zostanie przywrócony w tym miejscu wcześniej.

Od 10 sierpnia trwa przebudowa ulicy gen. Władysława Sikorskiego (odcinek od ul. gen. M.Langiewicza do ronda Solidarności). Wymieniona zostanie istniejąca nawierzchnia asfaltobetonowa, powstało 7 miejsc postojowych o nawierzchni z kostki betonowej, jednostronny chodnik (odcinkami dwustronny), ścieżka rowerowa, kanalizacja deszczowa oraz nowe oświetlenie uliczne na terenie miasta. Koszty przebudowy szacowano na 5.582.464,00 zł. W przetargu udało się uzyskać kwotę 3 736 724 zł. Na inwestycję złożą się pieniądze z budżetu Świdnicy, gminy Świdnica, samorządu województwa i z narodowego programu budowy dróg lokalnych. Podstawowe prace już się zakończyły i od 27 listopada trwają odbiory techniczne, jednak inwestycja potrwa do połowy grudnia. Powodem jest rozszerzenie zadań o dodatkowy fragment nawierzchni i chodnika. Ruch dwustronny zostanie przywrócony po 15 grudnia. Na razie ulica Sikorskiego  można przejechać w jedną stronę – od centrum Świdnicy do ronda.

Od 2 września trwa przebudowa skrzyżowania ulic Wałbrzyskiej i Polnej Drogi.  Inwestycja współfinansowana jest przez województwo dolnośląskie, miasto Świdnicę i powiat świdnicki na mocy podpisanego w 2014 roku porozumienia. Za cztery miliony złotych przeprowadzany jest remont nawierzchni jezdni, rozbiórka mostu i budowa nowego obiektu, a także powstanie rondo na skrzyżowaniu ulic Polna Droga, Jana Kochanowskiego, Wałbrzyska. Powstały  chodniki, ścieżka rowerowa, nowe oświetlenie uliczne, kanalizacja deszczowa i sanitarna. Wykonawcą inwestycji jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, wyłonione w drodze przetargu. Prace mają się zakończyć 15 grudnia.

Zdjęcia Łukasz Kufner

Poprzedni artykułNiskie loty Orła, festiwal strzelecki biało-zielonych
Następny artykułUderzył w autobus na skrzyżowaniu [FOTO]