Strona główna Kultura I Turniej Slangu Młodzieżowego

I Turniej Slangu Młodzieżowego

2

Jak brzmiałby Kochanowski we freestyle’u? Jakich słów musiałby się nauczyć Sienkiewicz, by pisać książki dla współczesnej młodzieży? Odpowiedzi na te pytania są otwarte i wciąż można składać swoje propozycje, a warto, bo do wygrania są tablety.

turniej slangu

I Turniej Slangu Młodzieżowego to nowy konkurs literacki zorganizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej. Mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do 20 roku życia, którzy utworzą 2-osobowe drużyny. Należy się jednak spieszyć, gdyż zgłoszenia przyjmowane są tylko do 30 listopada i wymagają pewnego nakładu pracy twórczej. Zgłoszenie jest równoznaczne z wykonaniem pierwszego zadania konkursowego – przetłumaczenia na język slangu młodzieżowego jednego z tekstów zaproponowanych przez organizatora („Na lipę” Jana Kochanowskiego, „W malinowym chruśniaku” Bolesława Leśmiana, „Buta w butonierce” Bruno Jasieńskiego, „Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza, „Hobbita” Tolkiena lub „Gry o Juliana” Adele Griffin).

Drużyny, które prześlą najlepsze tłumaczenia zostaną zaproszone do drugiego etapu konkursu. Rozegra się on 9 grudnia 2015 r. w siedzibie SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej i będzie polegał na freestyle’u. Wygra ta drużyna, która wykaże się najlepszymi zdolnościami improwizacyjnymi i sprawnością językową.
Regulamin konkursu

Poprzedni artykułRekordowa zbiórka kasztanów i żołędzi
Następny artykuł„Krąg” czterdzieści lat w tańcu