Strona główna Bez kategorii Zagłosuj na Człowieka Bez Barier z Jaworzyny!

Zagłosuj na Człowieka Bez Barier z Jaworzyny!

0

Mariusz Kędzierski, 23-letni artysta z Jaworzyny, bierze udział w plebiscycie „Człowiek Roku Bez Barier 2015”. Walczy o nagrodę główną oraz nagrodę publiczności. Głosowanie odbywa się przez internet, ale tylko do 24 listopada. Rozdanie nagród zaplanowano na 3 grudnia podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie.

Mariusz

Mariusz Kędzierski. Źródło: Facebook

Celem konkursu „Człowiek Bez Barier” jest promocja osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym. Głosować na Mariusza można wchodząc w link: http://niepelnosprawni.pl/ledge/x/284383.

Mariusz Kędzierski ma wadę rozwojową obu przedramion – prawa ręka mocno zniekształcona, lewe ramię bardzo krótkie. Jednak pomimo niepełnosprawności jego talent plastyczny ujawnił się już w wieku niespełna 3 lat. Studiował niestacjonarnie architekturę wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i podczas studiów prezentował swoje prace na wystawach w Krakowie, Koźminie Wielkopolskim i Lamspringe w Niemczech. Z  przyczyn finansowych musiał jednak przerwać studia. Namówiony przez znajomych, nagrał krótki dokument o życiu i pasji, dzięki czemu był gościem kilku programów telewizyjnych.

W październiku 2013 r. zdobył II Nagrodę Artysta Roku na Świecie według brytyjskiej agencji Global Art. Sam się nazywa „specjalistą od spraw niemożliwych”, dlatego nie powinien dziwić szalony z pozoru pomysł – wystawa w Nowym Jorku. Krokiem do tego celu jest wyróżnienie w konkursie „It’s your life, just take it”. Stworzył projekt „Mariusz Rysuje” – w 17 dni przejechał 10 tys. km, rysując na ulicach dziewięciu miast Europy. Podczas podróży powstawał film, do którego ostatnie ujęcia nagrane będą w Nowym Jorku.

(oprac. red.)

Poprzedni artykułGimnazjaliści przejmują inicjatywę, nie chcą likwidacji
Następny artykułRemis jak porażka! [FOTO]