Strona główna Sport Lekkoatletyka Dzień Niepodległości na sportowo

Dzień Niepodległości na sportowo

0

Po I RST Półmaratonie Świdnickim przyszedł czas na kolejną imprezę lekkoatletyczną – VIII Świdnicki Bieg Niepodległości organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W poprzedniej edycji na starcie stanęło 979 osób, począwszy od najmłodszych pociech, a kończąc na 76-letnim panu Dionizym.

Bieg_Niepodległości_2014_ (21)

Ile osób w tym roku stanie na starcie przekonamy się w środę, 11 listopada. Bieg ma charakter rekreacyjny, nie liczy się czas, zajęte miejsce i pokonany dystans. Ważny jest sam udział. Start zaplanowany jest na godzinę 12.00 spod Wieży Ratuszowej. Dla biegaczy i amatorów nordic walkingu przygotowano cztery okrążenia trasy: Rynek, ul. Grodzka, ul. Zamkowa, ul. Kotlarska, Rynek, ul. Długa, ul. Daleka, ul. Pułaskiego, Rynek. Długość jednego okrążenia wynosi 1250 metrów. Każdy sam decyduje ile okrążeń chce pokonać. Zapisy w dniu biegu od godziny 9.30 do 11.30 w holu Teatru Miejskiego. Tam pierwszych 1000 zapisanych osób otrzyma pamiątkowe koszulki. 1000 medali czekać będzie na mecie biegu. Warunkiem ukończenia biegu jest pokonanie przynajmniej jednego okrążenia.

Tak było w minionym roku:

Po biegu (około godziny 13.00) wśród wszystkich uczestników VIII Biegu Niepodległości rozlosowane będą nagrody rzeczowe – sprzęt sportowy. Mapę trasy, regulamin imprezy i program można znaleźć na stronie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji: http://www.osir.swidnica.pl/aktualnosci/tytul/tytul/pobiegnij-dla-niepodleglej-viii-bieg-niepodleglosci-widnica-2015

Poprzedni artykułŚwiętowanie i nagradzanie w gminie Świdnica
Następny artykułŚpiewanki patriotyczne w Klubie Bolko