Strona główna Bez kategorii Do wydziału komunikacji przez internet

Do wydziału komunikacji przez internet

5

– Zdajemy sobie sprawę, że wizyta w urzędzie często wiąże się z tym, że musimy wziąć wolne w pracy, a z powodu długiej kolejki drobna wizyta przeradza się w w długie siedzenie w poczekalni i nerwowe oczekiwanie  – mówi starosta Piotr Fedorowicz. Chcąc ułatwić klientom załatwianie spraw w urzędzie  wydział komunikacji świdnickiego starostwa wprowadza elektroniczny system umawiania się na wizytę. – Dzięki temu systemowi możemy umówić się na wizytę konkretnego dnia i na konkretną godzinę – dodaje Sabina Cebula, dyrektorka wydziału komunikacji.

wydział komunikacji 2

Po pierwsze: weź bilet!
Bez względu na to, czy wizytę umówiliśmy wcześniej przez internet, czy przyszliśmy do urzędu nie robiąc tego wcześniej, w wydziale komunikacji od wielu lat funkcjonuje system kolejkowy na podstawie pobranych wcześniej biletów. Do tej pory urządzenie wydające bilety znajdowało się za drzwiami wydziału i nie wszyscy klienci o tym wiedzieli. Dlatego od 28 października ustawiony został nowy biletomat, usytuowany na II piętrze, przy windzie, obok pokoju 215. Na biletomacie wstępnie określamy sprawę, którą chcemy załatwić po czym odbieramy bilet, na którym widnieje numer. Po wszystkim czekamy aż na tablicach informacyjnych zamontowanych pod sufitem ukaże się „nasz” numer.

wydział komunikacji numer

Nie chcesz marnować czasu w kolejce? Od 16 listopada umów się na wizytę przez internet!
Aby to uczynić, należy:
1. Wejść na stronę (od 16 listopada): www.powiat.swidnica.pl i odszukać ikonę:

DSW 1234
REZERWACJA WIZYTY W WYDZIALE KOMUNIKACJI

2. W głównym menu określamy dzień i godzinę kiedy chcemy przyjść do urzędu oraz określamy rodzaj sprawy do załatwienia. Wprowadzamy także pozostałe wymagane przez system dane.
3. Na koniec otrzymacie Państwo potwierdzenie danych oraz specjalny kod, który zostanie przesłany również na podany adres e-mail.
4. W dniu, w którym odwiedzimy urząd należy wpisać uzyskany kod podczas pobierania biletu w biletomacie.

wydział komunikacji 1

Sprawdź, czy w urzędzie jest kolejka
Dla tych, którzy nie chcą ustalać konkretnego terminu wizyty starostwo przygotowało kolejne ułatwienie. Wchodząc na stronę internetową powiatu świdnickiego możemy sprawdzić liczbę osób oczekujących w kolejce w danej chwili. Wystarczy, że na stronie odnajdziemy ikonę:

DSW 1234
SPRAWDŹ KOLEJKĘ W WYDZIALE KOMUNIKACJI

– System automatycznie wyświetli nam aktualne obłożenie wydziału komunikacji i jego poszczególnych komórek – dodaje Sabina Cebula.
Wydział  zadbał również o najmłodszych odwiedzających urząd. Dzieci będą mogły urozmaicić swój czas spędzony w specjalnie przygotowanym kąciku rekreacyjnym.

/Piotr Dębek, rzecznik starostwa/

Poprzedni artykułWypadek koło Dobromierza
Następny artykułTaki herb dla gminy Marcinowice?