Strona główna Bez kategorii Kwestują na świdnickich cmentarzach

Kwestują na świdnickich cmentarzach

0

Polski Czerwony Krzyż chce uzbierać na paczki Mikołajowe dla dzieci, Towarzystwo im. Brata Alberta – na opał dla bezdomnych. Od rana we Wszystkich Świętych na świdnickich cmentarzach będą prowadzone legalne zbiórki datków.

kwesta 2z

Obie kwesty są zarejestrowane, a wolontariusze mają identyfikatory. – Od lat 40 osób każdego 1 listopada zbiera datki na opał do schroniska dla bezdomnych w Świdnicy – mówi Gabriela Kowalczyk, prezes Towarzystwa im. Brata Alberta. – Jesteśmy obecni na wszystkich świdnickich cmentarzach od 9.00 do 17.00. W ubiegłym roku darczyńcy byli bardzo hojni i zebraliśmy 10 tysięcy złotych. Ze względu na to, ze zima była ciepła, pieniędzy wystarczyło na prawie 80% opału. Zwykle jednak to około połowa potrzebnych środków. W schronisku w tej chwili przebywa 85 osób, ale gdy tylko się ochłodzi, będzie ich więcej.

Polski Czerwony Krzyż będzie zbierał datki  w ramach akcji „ Godne Dzieciństwo”, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup paczek mikołajkowych dla najuboższych dzieci z terenu Świdnicy. – O celowości i potrzebie przeprowadzenia akcji nie trzeba nikogo przekonywać, bowiem wiele rodzin w naszym społeczeństwie żyje w niedostatku, a rodziców nie stać na zakup jakichkolwiek paczek. Dlatego też pragnę zachęcić wszystkich mieszkańców naszego miasta, aby jak co roku wykazali się życzliwością i wsparli czerwonokrzyską ideę. Osoby kwestujące będą posiadały puszki kwestarskie z logiem PCK oraz odpowiednie identyfikatory – mówi Krystian Werecki, sekretarz zarządu oddziału PCK w Świdnicy.

Poprzedni artykułUnijne pieniądze dla żłobków i klubów malucha
Następny artykułWszystkich Świętych: Parkingi, autobusy, dojazdy [MAPKA]