Strona główna Bez kategorii Wszystkich Świętych: Parkingi, autobusy, dojazdy

Wszystkich Świętych: Parkingi, autobusy, dojazdy [MAPKA]

0

Więcej autobusów, częstsze kursy i za darmo. Władze miasta w dniu Wszystkich Świętych zachęcają świdniczan do wyboru miejskiej komunikacji. Dla tych, którzy jednak wybiorą samochód, przygotowano dodatkowe parkingi. Na części ulic przy cmentarzach został wprowadzony ruch jednokierunkowy.

cmentarz 3

Autobusy i przystanki:

Tak jak co roku, 31 października i 1 listopada utworzone zostaną dodatkowe przystanki: przy ul. Zielonej (dla linii 30, 51 i 52 jadących w kierunku ul. Słowiańskiej, natomiast Przystanek przy ul. Przyjaźni po stronie kościoła zostanie wyłączony z ruchu) oraz przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza dla linii 6, 50, 51 i 52).

Autobusy linii 50 i 52 w niedzielę 1 listopada będą jeździć dwukrotnie częściej niż w dni powszednie, w godzinach porannych i popołudniowych co 20 minut, od 8.30 do 16.00 co kwadrans, od 19.00 – co pół godziny. Autobusy linii nr 6 pojada wg rozkładu sobotniego.

1 listopada autobusy w Świdnicy są bezpłatne.

Dla kierowców:

Od soboty, 31 października do poniedziałku, 2 listopada wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w okolicach świdnickich cmentarzy.

W rejonie cmentarza przy ul. Słowiańskiej obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się na jezdni ul. Słowiańskiej. Dopuszczone będzie parkowanie pojazdów na trawie, na poboczu po stronie przeciwnej do cmentarza. Podobnie sytuacja wyglądać będzie przy ul. Bobrzańskiej, tam również parkować będzie można tylko na poboczu.

Świdniczanie będą mogli dojść na cmentarz przy ul. Brzozowej od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub ulicą Brzozową. Dla dojeżdżających autobusami MPK przystanki zlokalizowane są przy ul. Pionierów oraz jeden tymczasowy przy ul. Zielonej (przystanek przeniesiony z ul. Przyjaźni).
Wjazd w ulicę Brzozową będzie otwarty tylko dla pojazdów służb miejskich i niepełnosprawnych. Parkingi dodatkowe zlokalizowane zostaną:
– na łączce – dojazd z parkingu przy ul. Śląskiej (wyjazd wyłącznie w prawo),
– na ul. Sportowej – parkowanie jednostronne,
– na ul. Bokserskiej – parkowanie jednostronne,
– na części ul. Śląskiej (od ul. Zielonej do ul. Przyjaźni) – parkowanie jednostronne.

Ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie:
– w trójkącie ulic Przyjaźni, Zielona i Śląska (od Zielonej do Przyjaźni)
– na ul. Sadowej (do ul. Przyjaźni)
– na ul. Sportowej i ul. Bokserskiej (od OSiR-u do mostu na Śląskiej).

Przy ul. Odnowiciela, blisko bramy wejściowej na cmentarz, zlokalizowany będzie
tymczasowy przystanek dla autobusów MPK. W rejonie tego cmentarza organizacja ruchu pozostanie bez zmian.

Wszystkich Swietych 2015

Poprzedni artykułKwestują na świdnickich cmentarzach
Następny artykułUciekał przed policją, zdemolował samochód [FOTO]