Strona główna Bez kategorii W elitarnym gronie stypendystów ministra edukacji

W elitarnym gronie stypendystów ministra edukacji

0

 Konrad Szwarc, tegoroczny absolwent  liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach, został stypendystą Ministra Edukacji Narodowej za wybitnie osiągnięcia naukowe. Jest jedynym uczniem z powiatu świdnickiego w tym elitarnym gronie.

Konrad Szwarc
Stypendium Ministra Edukacji Narodowej  to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Przyznawane jest za wyniki w nauce i osiągnięcia na innych płaszczyznach. Stypendium Ministra Edukacji Narodowej mogą otrzymać zwycięzcy olimpiad międzynarodowych, laureaci i finaliści ogólnopolskich olimpiad lub konkursów na pracę naukową, a także uczniowie realizujący indywidualny tok nauki i uzyskujący najwyższe wyniki, bądź realizujący indywidualny tok studiów. Konrad jest jedynym stypendystą z powiatu świdnickiego i jednym z piętnastu stypendystów z Dolnego Śląska! Każdego roku do MEN wpływa około dwóch tysięcy wniosków o przyznanie stypendium, a nagrodzonych zostaje około 320 uczniów z całej Polski.

Konrad Szwarc może pochwalić się wieloma sukcesami. Jest laureatem dwóch olimpiad: III Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania, w której w etapie centralnym zajął 3 miejsce oraz X Olimpiady Przedsiębiorczości, w której w etapie centralnym zajął 10 miejsce, a także finalistą XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Ważnym osiągnięciem Konrada jest także zdobycie 2 miejsca w kursie podczas 13 Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej oraz
1 miejsca w kategorii „Wiem najwięcej” w III Olimpiadzie Przedsiębiorczości i Zarządzania. Każdy rok nauki w liceum kończył uzyskując świadectwo z wyróżnieniem, osiągając bardzo dobre i celujące oceny, a na egzaminie maturalnym osiągnął bardzo wysokie wyniki. Należy do wąskiej grupy Dolnoślązaków, którzy w minionym roku szkolnym odnieśli sukcesy w kilku olimpiadach, za co otrzymał nagrodę Dolnośląskiego Kuratora Oświaty podczas Gali Olimpijczycy 2015 oraz nagrodę starosty świdnickiego.
Wręczenie nagród stypendystom Ministra Edukacji Narodowej nastąpi 16 października w Warszawie, na Uniwersytecie Warszawskim.

Poprzedni artykułKonflikt nie musi kończyć się sądem
Następny artykułRapowo: Demia Doberman i przyjaciele