Strona główna Bez kategorii Świdnica w rękach seniorów!

Świdnica w rękach seniorów! [FOTO]

0

Na kilka najbliższych dni władzę w Świdnicy sprawują seniorów. W samo południe w świdnickim Rynku rozpoczęły się Wojewódzkie Obchody Dnia Seniora. Był barwny korowód, a następnie przekazanie seniorom kluczy do miasta, co wiąże się z symbolicznym oddaniem władzy w Świdnicy.

DSC_4535

Przemarszowi towarzyszyła Świdnicka Orkiestra Dęta, a następnie seniorzy udali się na uroczystą galę do świdnickiego teatru. Właśnie tam przewodniczący Rady Seniorów Marian Wilczyński otrzymał z rąk prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej klucze do miasta. Uroczystość uświetniły wystąpienia gości i spektakl pt. „Baśń o złote rybce”, przygotowany przez zespół działający w Domu Dziennego Pobytu „Senior-Wigor”. W ubiegłym roku po raz pierwszy seniorzy na kilka dni symbolicznie przejęli władzę w Świdnicy. Tym razem ranga wydarzenia ma jednak wymiar wojewódzki.

plakat Dni Seniora

Obchody potrwają do 13 października i są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Organizatorami przedsięwzięcia są: Dzienny Dom Senior-WIGOR, Świdnicka Rada Seniorów, Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Licznikowiec 2009″ oraz Dolnośląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Jacek Klakocar, a partnerami obchodów Świdnicki Ośrodek Kultury i Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

/FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułNagrodzone za pozytywną energię
Następny artykułBalon nie poleci, mistrzostwa odwołane