Strona główna Bez kategorii Nagrodzone za pozytywną energię

Nagrodzone za pozytywną energię

0

Same nie mają w życiu łatwo, bo musiały opuścić rodzinne domy, a mimo to nie brakuje im wrażliwości, by pomagać innym potrzebującym. Dzieci z Placówki Opiekuńczej Chata SK-SK w Świdnicy zostały laureatami akcji „Domy Pozytywnej Energii”, a w nagrodę za swój projekt „Przenikania pokoleń” otrzymały 50 tysięcy złotych.

Chata SKSK - wygrana Tauron

Ponad 60 inicjatyw na rzecz seniorów, dzieci, zwierząt i otaczającej przyrody przeprowadziły dzieci biorące udział w tegorocznej akcji Domy Pozytywnej Energii.To imponujący efekt zakończonej właśnie 11. edycji programu organizowanego przez Fundację TAURON oraz TAURON Dystrybucja. W tym roku dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych zostały zaproszone do udziału w akcji organizowanej w nowej formule. Jej temat brzmiał: „Dzielimy się pozytywną energią”. Wychowankowie placówek mieli za zadanie przeprowadzenie inicjatywy w swojej społeczności lokalnej, której celem była współpraca i integracja z otoczeniem.Mogła ona mieć charakter jednorazowy lub też być kontynuacją wcześniej prowadzonej aktywności. Chodziło o działania na rzecz najbliższego otoczenia, np. sąsiadów, seniorów, dzieci lub młodzieży, zwierząt w schroniskach itp. Uczestnicy zgłaszali swoje inicjatywy do połowy sierpnia. Wyniki tegorocznej – 11. edycji akcji – zostały ogłoszone  podczas imprezy finałowej zorganizowanej w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych.
– Postanowiliśmy zmienić konwencję akcji – mówi Marcin Marzyński z TAURON Dystrybucja. – W tym roku zaproponowaliśmy podopiecznym domów podzielenie się pozytywną energią z otoczeniem, w którym żyją. Efekty są zaskakujące i bardzo budujące. Dzięki zorganizowanym akcjom wychowankowie zaprezentowali swoją pomysłowość, zaradność i wrażliwość na otaczający świat.

Dwanaścioro dzieci ze Świdnicy przez wiele tygodni spotykało się z seniorami z Domu Dziennego Pobytu Senior-Wigor. – Były wspólne wycieczki, grille, zajęcia. Dzieciaki wytrwale poświęcały swój czas starszym, samotnym osobom. To był ich pomysł. Podpowiedzieliśmy jedynie, że jest taki konkurs. Dzieci przy wsparciu opiekunów przygotowały cala akcje i prześcigały się w propozycjach dla seniorów – z dumą przyznaje Robert Klimkiewicz z Chaty SK-SK. Na co wydadzą 50 tysięcy złotych, jeszcze nie wiadomo. – Mam nadzieje, że decyzja będzie równie mądra jak akcja, którą nasi podopieczni z taką konsekwencją i zaangażowaniem prowadzili – dodaje opiekun.

Tauron nagrodził 5 projektów z całej Polski.

/opr. red./

Poprzedni artykułZłota czwórka z wizytą u prezydenta
Następny artykułŚwidnica w rękach seniorów! [FOTO]