Strona główna Polityka Roman Etel wraca do Rady Powiatu

Roman Etel wraca do Rady Powiatu

4

Po rocznej przerwie były wieloletni radny i działacz Wspólnoty Samorządowej wraca do Rady Powiatu świdnickiego. To efekt wygranej Wojciecha Murdzka w wyborach parlamentarnych.

Etel

Murdzek w listopadzie 2014 roku przegrał w wyborach na prezydenta, ale dostał się z listy Wspólnoty Samorządowej do Rady Powiatu, gdzie trafił wraz z Ireneuszem Pałacem (swoim niedawnym zastępcą), Beatą Nejman i Violettą Chorąży do opozycji. Były prezydent już oficjalnie jest posłem (startował do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości). Jego miejsce w radzie zajmie Roman Etel, któremu w wyborach samorządowych do mandatu radnego powiatowego zabrakło kilkunastu głosów.

Etel, w 2008 roku wyrzucony z PO, związał się ze Wspólnotą Samorządową, w której m.in. odpowiadał za kampanie wyborcze. W latach 2006-2010 członek zarządu powiatu, przez 8 lat radny powiatowy.  Zasłynął jako przeciwnik wicestarosty (wówczas starosty) Zygmunta Worsy. Jak zapowiedział, nie zamierza wdawać się w żadne konflikty, natomiast chce pilnować spraw powiatu. M.in. zamierza sprawdzić, jak zarząd jest przygotowany do planowanej na przyszły rok spłaty obligacji.

/asz/

 

Poprzedni artykułZnamy posłów z naszego okręgu
Następny artykułZniczomat, Grobonet…