Strona główna Bez kategorii Zniczomat, Grobonet…

Zniczomat, Grobonet…

0

W Świebodzicach zniczomat, w Świdnicy system Grobonet. Współczesność wkracza do tej sfery życia, która kojarzy się przede wszystkim z wielowiekową tradycją.

zniczomaty (1)

Do końca tygodnia świdnickie nekropolie zostaną umieszczone w internetowej wyszukiwarce Grobonet. Za wykonanie tej usługi miasto zapłaciło 63 tysiące złotych Aplikacja jest praktycznym narzędziem, umożliwiającym wyszukanie miejsca pochowania osoby zmarłej z poziomu przeglądarki internetowej. Pozwala ona dokładnie i jednoznacznie określić położenie grobu na cmentarzu, co wraz z mapą dojścia znacznie ułatwia jego odnalezienie.

Dzięki wyszukiwarce Grobonet osoba szukająca miejsca pochówku swoich bliskich może je odnaleźć błyskawicznie i praktycznie z każdego miejsca na świecie za pośrednictwem Internetu. Należy wpisać do formularza jedno lub więcej z następujących kryteriów: imię, nazwisko, datę urodzenia, datę śmierci lub lokalizację grobu (sektor, rząd, numer grobu). Otrzymamy listę osób pochowanych, które spełniają dane kryteria. Należy wybrać poszukiwaną osobę. Oprócz podstawowych informacji, takich jak imię, nazwisko, daty urodzenia i śmierci, wyświetlona zostaje także fotografia nagrobka oraz mapa cmentarza, z wyróżnionym sektorem, ułatwiająca odnalezienie wybranego grobu. Użytkownik wyszukiwarki może wybrać widok szczegółowy, gdzie w przejrzysty sposób zostaną zaprezentowane podstawowe dane o osobie pochowanej. W Grobonecie można także zapalić wirtualną świeczkę.

Natomiast w Świebodzicach wkład do prawdziwego znicza będzie można kupić przez całą dobę. – W czasie odwiedzania grobów mieszkańcy naszego miasta będą mogli skorzystać z nowego udogodnienia – zniczomatów. Jeden z nich pojawił się na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej, a wkrótce kolejny stanie na cmentarzu przy Kamiennogórskiej. Można tu w prosty sposób nabyć wkład do znicza, a w przyszłości będą dostępne także znicze. Urządzenia znajdują się tuż przy głównym wejściu do nekropolii – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Poprzedni artykułRoman Etel wraca do Rady Powiatu
Następny artykułPierwsze posiedzenie Rady Sportu za nami