Strona główna Bez kategorii Niecodzienna pomoc naukowa dla „Mechanika”

Niecodzienna pomoc naukowa dla „Mechanika”

4

Nie będą mogli nim wyjechać na ulice, ale sprawdzać, jak działa – już tak. Uczniowie świdnickiego Zespołu Szkół Mechanicznych dostali w prezencie od wałbrzyskiej fabryki Toyota samochód.

auto

Z okazji  Dnia Edukacji Narodowej firma Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. w Wałbrzychu przekazała  szkole samochodu Peugeot 107 (bez homologacji, co uniemożliwia włączenie pojazdu do ruchu). Samochód będzie służył naszym uczniom jako pomoc dydaktyczna do nauki w zawodach branży samochodowej.

Warto dodać, że wałbrzyska Toyota produkuje silniki i skrzynie biegów do trzech samochodów spółki joint-venture Toyota-Peugeot-Citroen i od lat ściśle współpracuje ze świdnicką szkołą. – Dar firmy dla naszej szkoły jest wspaniałym  gestem. Pomoc naukowa w  takiej postaci  pozwoli  wielu uczniom zgłębiać tajniki budowy samochodu i lepiej przyswoić sobie wiedzę teoretyczną – dodaje Małgorzata Kurzawa, rzeczniczka prasowa „Mechanika”.

/opr. red./