Strona główna Bez kategorii Kto z powiatu świdnickiego chce do parlamentu?

Kto z powiatu świdnickiego chce do parlamentu?

5

O 8 mandatów poselskich w okręgu nr 2 (wałbrzyskim) ubiega się 135 kandydatów, wśród których jest 29 mieszkańców powiatu świdnickiego. Do senatu z okręgu nr 4 startuje 7 osób, cztery z naszego powiatu.

IMG_5808
Kandydatów zarejestrowały w okręgu wałbrzyskim wszystkie ogólnopolskie komitety wyborcze. Mieszkańcy powiatu świdnickiego najwyższe miejsca mają na listach Nowoczesnej Ryszarda Petru, Prawa i Sprawiedliwości i KORWiN. Najwięcej świdniczan – aż siedmioro – jest na liście Nowoczesnej.

Do senatu z powiatu świdnickiego startują:
Jerzy Franckiewicz, Nowoczesna Ryszarda Petru
Mariusz Gregorczyk, PSL
Zdzisław Natanek, niezależny
Henryk Rataj, Zjednoczona Lewica

Do sejmu z powiatu świdnickiego startują (wg numerów na listach):

Lista nr 1: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość:

2. Anna Elżbieta ZALEWSKA, parlamentarzysta, Świebodzice, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

3. Wojciech Piotr MURDZEK, inżynier, Świdnica, nie należy do partii politycznej

Lista nr 2: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

4. Robert Aleksander JAGŁA, manager, Wierzbna, członek partii Platforma Obywatelska RP

8. Zbigniew SZCZYGIEŁ, strażak, Świdnica, członek partii Platforma Obywatelska RP

9. Teresa ŚWIŁO przedstawiciel władzy samorządowej, Świdnica, członek partii Platforma Obywatelska RP

11. Krystian Rafał ULBIN, urzędnik, Dzierzków, nie należy do partii politycznej

13. Jadwiga Krystyna WRÓBLEWSKA, pedagog szkolny, Strzegom, nie należy do partii politycznej

Lista nr 3: Komitet Wyborczy Partia Razem

4. Krzysztof Józef KOWALCZYK, strażak, Świdnica, członek partii Partia Razem

Lista nr 4: Komitet Wyborczy KORWiN

3. Maciej UGLIS, student, Świebodzice, nie należy do partii politycznej

12. Kamil Julian DZIEWOŃSKI, technik-mechanik, Strzegom, nie należy do partii politycznej

Lista nr 5: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

3. Piotr DROZD, rolnik, Zebrzydów, członek partii PSL

11. Katarzyna Agnieszka TYLKOWSKA, koordynator sprzedaży, Świebodzice, nie należy do partii politycznej

Lista nr 6: Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni

4. Rafał Paweł FASUGA, inżynier elektronik, Świdnica, członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej

8. Krystian WERECKI, prawnik, Świdnica, członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej

13. Jolanta Izabela SŁABICKA, pracownik administracyjny, Świdnica, członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej

Lista nr 7: Komitet Wyborczy Wyborców “Kukiz’15”

1. Ireneusz ZYSKA, radca prawny, Świebodzice, nie należy do partii politycznej

4. Tomasz Tadeusz LINGO, inżynier budownictwa, Świdnica, nie należy do partii politycznej

9. Anna GRÓB, specjalista ds. bhp, Świdnica, nie należy do partii politycznej

16. Krzysztof Marek LEWANDOWSKI, socjolog, Świdnica, członek partii Prawica Rzeczypospolitej

Lista nr 8: Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru

1. Jacek Julian IWANCZ, nauczyciel Świdnica, Nie należy do partii politycznej

2. Marcin ŁOŻYŃSKI, inżynier systemów i sieci komputerowych, Słotwina, nie należy do partii politycznej

5. Lech Stanisław BOKSZCZANIN, kierownik ds. kontroli jakości, Świdnica, nie należy do partii politycznej

6. Małgorzata Jolanta KUŁAKOWSKA, radca prawny, Świdnica, nie należy do partii politycznej

10. Krzysztof Jan ZIOMKO, kierownik produkcji, Świdnica, nie należy do partii politycznej

12. Kamila TWARDOWSKA, kierownik centrum edukacyjnego, Świdnica, nie należy do partii politycznej

13. Ryszard Józef ORA, lakiernik, Świdnica, nie należy do partii politycznej

Lista nr 9: Komitet Wyborczy Wyborców JOW Bezpartyjni

2. Paweł OZGA, przedsiębiorca, Świebodzice, nie należy do partii politycznej

4. Dorota Urszula SOZAŃSKA, nauczyciel, Żółkiewka, nie należy do partii politycznej

9. Edmund Zbigniew FRĄCZAK, menadżer, Świdnica, nie należy do partii politycznej (19 X 2015 skreślony z listy kandydatów)

12. Zygmunt WORSA, emeryt, Kalno, nie należy do partii politycznej