Strona główna Temat dnia Z obwodnicy do Komorowa

Z obwodnicy do Komorowa

2

Zakończyła się przebudowa 700 m drogi gminnej od ronda w Słotwinie do osiedla Arkadia w Komorowie, która jest częścią tzw. „małej” obwodnicy Świdnicy.

Do Komorowa z Małej Obwodnicy

 Budowa drogi Komorów – Słotwina realizowana była na odcinku 1,021 km i obejmowała odcinek od skrzyżowania z drogą powiatową w Komorowie do włączenia do ronda w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382.

Inwestycja realizowana była dwuetapowo (w 2013 r – pierwszy etap, w 2015 r.- drugi etap). W pierwszym etapie w obszarze zabudowanym wykonano odcinek o długości 343 m o przekroju ulicznym szerokości 5 m, z jednostronnym chodnikiem, obustronnymi krawężnikami, elementami odwodnienia, zatokami parkingowymi oraz oświetleniem.

W drugim etapie wykonano odcinek o długości 678 m o przekroju drogowym szerokości 5m z obustronnymi poboczami z kruszywa. W ciągu drogi wykonano zjazdy na przyległe posesje oraz pola uprawne.

– Wpięcie drogi gminnej do istniejącego układu komunikacyjnego przy rondzie w Słotwinie z pewnością zwiększy bezpieczeństwo, poprawi komfort poruszających się po drogach, a przede wszystkim uruchomi i uatrakcyjni nasze  tereny inwestycyjne– mówi wójt Teresa Mazurek.

Łączna wartość wykonanych prac wyniosła 1,95 mln zł. Na realizację w/w inwestycji gmina pozyskała środki finansowe w ramach dotacji celowej z budżetu Województwa Dolnośląskiego o łącznej wartości 180.880 zł. Dzisiaj droga została oficjalnie oddana do użytku.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułPiłkarze z G-4 w finale strefowym
Następny artykułKto z powiatu świdnickiego chce do parlamentu?