Strona główna Bez kategorii Jak dostać unijną dotację?

Jak dostać unijną dotację?

0

Wkrótce rusza pierwszy nabór wniosków o dotacje unijne w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej. Po środki będą mogli sięgnąć m.in. przedsiębiorcy. Jak skorzystać z takiej szansy? O tym na spotkaniu dla średnich, małych i mikro firm, organizowanym w poniedziałek, 12 października w sali narad USC w Świdnicy. Początek o godzinie 14.00.

usc

USC w Świdnicy

22 gminy z  regionu wałbrzyskiego zawarły porozumienie, które pozwoli lepiej wykorzystać wykorzystać środki z Unii Europejskiej. Będą tu realizowane Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Aglomeracji Wałbrzyskiej (ZIT AW). Budżet ZIT AW na lata 2015-2020 wynosi blisko 1 mld zł. Wykonawcą zadań dotyczących inwestycji terytorialnych jest Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej (IPAW), która będzie się zajmowała naborem i rozpatrywaniem wniosków o dofinansowanie na obszarze objętym ZIT AW, do którego należy również Świdnica

Pierwszy nabór wniosków potrwa od 30 listopada do 7 grudnia. Ponad 40 milionów zł ma szansę trafić do mikro, małych i średnich firm na naszym terenie. Pozwoli to zastosować innowacje, podnieść jakość produktów i usług, zwiększyć zatrudnienie i przychody.

– Chcemy przekazać Państwu niezbędną wiedzę, dotyczącą procedur i dokumentów. Bardzo nam zależy, by środki zostały mądrze zagospodarowane i wpływały na rozwój gospodarczy miasta. Zapraszam więc serdecznie na szkolenie otwarte, w którym udział może wziąć każda osoba, prowadząca mikro, małą lub średnią firmę – mówi prezydent miasta Beata Moskal-Słaniewska.

Poprzedni artykułBędzie łatwiej na ul. Sikorskiego
Następny artykułBędzie alarm dla powiatu?