Strona główna Bez kategorii Będzie łatwiej na ul. Sikorskiego

Będzie łatwiej na ul. Sikorskiego

0

Od wtorku, 13 października wraca ruch jednokierunkowy na remontowanej ulicy Sikorskiego w Świdnicy. Kierowcy będą mogli wyjechać z miasta w kierunku Strzegomia. W drodze powrotnej nadal obowiązują objazdy: przez małą obwodnicę oraz Osiedle Młodych i tzw. łącznik autostradowy, dalej przez osiedle Zawiszów. Finał prac przewidziany jest na koniec listopada tego roku.

Sikorskiego

Przebudowa ulicy Sikorskiego podzielona została na dwa etapy. W ramach pierwszego etapu wyremontowana zostanie istniejąca nawierzchnia asfaltobetonowa, pętla autobusowa oraz przepust pod drogą. Powstanie 7 miejsc postojowych o nawierzchni z kostki betonowej, jednostronny chodnik (odcinkami dwustronny), ścieżka rowerowa, kanalizacja deszczowa oraz nowe oświetlenie uliczne na terenie miasta. W drugim etapie prace obejmą odcinek drogi pozostający pod zarządem gminy Świdnica. Przebudowany zostanie skrzyżowanie z ulicą Nad Potokiem oraz część nawierzchni jezdni. Jak już informowaliśmy, dzięki oszczędnościom poprzetargowym uda się wykonać dodatkowe prace, m.in. 400 metrów chodnika i 300 metrów nawierzchni jezdni.

Koszty szacowano 5.582.464,00 zł, w tym dofinansowanie zewnętrzne m.in. z budżetu województwa – 300.000 zł, narodowego programu przebudowy dróg lokalnych w wysokości 2.678.054 zł oraz 874.105 zł z budżetu gminy Świdnica. Z budżetu miasta przeznaczone zaś będzie 2.230.105 zł. Ten podział się zmieni, bowiem w przetargu udało się zaoszczędzić prawie 2 miliony złotych. Inwestycja zostanie wykonana za 3 736 724 zł. Cena dodatkowych prac będzie znana po zakończeniu uzpełniającego przetargu.

/asz/

Poprzedni artykułWydarliśmy Piastowi arcyważne trzy punkty! [FOTO]
Następny artykułJak dostać unijną dotację?