Strona główna Sport Piłka nożna Wydarliśmy Piastowi arcyważne trzy punkty!

Wydarliśmy Piastowi arcyważne trzy punkty! [FOTO]

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica odnieśli niezwykle cenne zwycięstwo w rozgrywkach III ligi pokonując na własnym terenie Piasta Karnin 1:0. Spotkanie sąsiadujących ze sobą drużyn w tabeli pełne było walki, ostatecznie trzy punkty zostały w Świdnicy, a jedyne trafienie zanotował w 86. minucie niezawodny Iegor Tarnov.

CSC_6087

W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy się słabo, ale na drugą połowę wyszła już zupełnie inna drużyna przejmując zdecydowaną inicjatywę na boisku. W końcu dopięliśmy swego zdobywając gola i zwyciężając mecz. Cieszy wygrana w meczu, w którym przez dłuższy czas gra nam się nie kleiła – wyznał trener Marcin Dymkowski.

Bliżej gola w pierwszej części gry byli rywale. W 25. minucie Łukasz Wawrzyniak  znalazł się na szóstym metrze, ale fatalnie przestrzelił próbując zaskoczyć Amina Stitou strzałem głową. Po przerwie ożywili się biało-zieloni. Sygnał do ataku dał kapitan zespołu Grzegorz Borowy. W 61. minucie nasz pomocnik stanął oko w oko z bramkarzem Piasta, lecz górą w tym pojedynku był niestety Arkadiusz Fabiański, młodszy brat Łukasza, reprezentanta Polski. Poloniści sunęli z kolejnymi akcjami, ale długo nie mogliśmy zaskoczyć gości, którzy w końcówce opadli z sił. Miejscowi osiągnęli cel w 86. minucie. Na strzał z dystansu zdecydował się Wojciech Szuba, futbolówkę „wypluł” Arkadiusz Fabiański, a formalności dopełnił Iegor Tarnov trafiając z bliskiej odległości do bramki Piasta Karnin. Podrażnieni przeciwnicy próbowali się odgryźć, trafili nawet do siatki, ale na szczęście została odgwizdana pozycja spalona. Przedstawiciele Karnina protestowali, ale jak pokazał materiał wideo – Oskar Raćko słusznie był na pozycji spalonej. Po tej wygranej Polonia-Stal Świdnica awansowała na 11. pozycję w tabeli przeskakując m.in. Piasta Karnin.

Polonia-Stal Świdnica – Piast Karnin 1:0 (0:0)

Polonia-Stal: Stitou, Ciuba, Marszałek, Truszczyński, Skrypak, Sowa, Szuba, Borowy (90+’ Morawski), Jaros, Ł. Kot, Tarnov (90+’ Kozachenko)

/MDvR, FOTO: Artura Ciachowski, Marcin Czałkiewicz/

Poprzedni artykułKlęska siatkarek MKS-u. Najwyższa porażka od lat!