Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Droga w Pszennie gotowa

Droga w Pszennie gotowa

0

Zakończyły się prace przy budowie drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Pszennie. Po  Komorowie to druga inwestycja w gminie Świdnica realizowana przy udziale środków z Urzędu Marszałkowskiego województwa Dolnośląskiego, w ramach ochrony i rekultywacji gruntów rolnych – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica.

droga Pszenno

Koszt inwestycji wyniósł blisko 500 tys. zł w tym dofinansowane z UMWD w ramach ochrony i rekultywacji gruntów rolnych stanowi kwotę 239,4 tys. zł. W ramach zadania przebudowana została droga gminna na odcinku 1140 m, od zjazdu z drogi krajowej nr 35 do ul. Akacjowej. Wykonano nawierzchnię asfaltową o szerokości 5 m. z podbudową, parking w rejonie cmentarza oraz oświetlenie ulicznym typu LED (6 szt.) na odcinku od zjazdu z drogi krajowej nr 35 do końca cmentarza
Połączenie nowej drogi z ul. Wrzosową i z ul. Akacjową daje wielu kierowcom alternatywę wyjazdu na drogę krajową nr 35, w obrębie mostu i jest to bezpieczniejsze rozwiązanie. Zalety nowej drogi dostrzegą także ci , którzy już w najbliższy weekend odwiedzać będą groby swoich najbliższych w Pszennie – mówi wójt Teresa Mazurek.

Poprzedni artykułIdziemy do kina: Intruz. Cisza ponad wszystko
Następny artykułCzary Penelopy: Khinkali, gruziński kuzyn pierogów z mięsem