Strona główna Sport Siatkówka Dekoria na drugim stopniu podium!

Dekoria na drugim stopniu podium! [FOTO]

0

Za nami I Ogólnopolski Turniej Mini-siatkówki Chłopców w „dwójkach”. W zawodach rozegranych w sobotę, 17 października w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy wystartowały dzieci z czwartych klas szkół podstawowych. Każda drużyna składał  się z dwóch zawodników i jednego rezerwowego. 

17-10-15-2314

W tej kategorii wiekowej najważniejszymi zawodami są mistrzostwa Polski, tzw. „Kindersport”, które odbywają się co roku w lipcu. Już od października rozgrywane są pierwsze turnieje przygotowawcze. Taki właśnie turniej towarzyski odbył się w Świdnicy. Z tej okazji przyjechali do naszego miasta zawodnicy z dziewięciu miast w Polsce, z najlepszych ośrodków szkolenia siatkarskiego takich jak Łódź, Kraków, Kędzierzyn-Koźle, Gubin czy Częstochowa. Łącznie startowały 24 drużyny, około 60 dzieci, a Świdnica była reprezentowana przez 3 zespoły. Turniej rozpoczął się uroczystym wejściem drużyn na parkiet. Były one wprowadzone z tabliczką miejscowości za orszakiem z flagą UKS Dekoria Świdnica.

Na etapie kwalifikacji utworzono 6 grup po 4 drużyny, rozstawiając najlepszych. Wśród nich nie zabrakło świdniczan – UKS Dekorii I Świdnica, która reprezentowana była przez kapitana Oliwiera Misiaka oraz Bartka Jurgę. Grupę A zdecydowanie wygrała Łódź I – pretendent do złota w całym turnieju. Ostro zaczął się mecz w grupie B, w którym faworytowi – Świdnicy I postawiła się drużyna Młodej Victorii Wałbrzych. Walka była wyrównana – punkt za punkt, ale ostatecznie większe doświadczenie i ogranie w turniejach sprzyjało nam i UKS Dekoria I Świdnica wygrała 25:21, zdobywając cenne dwa punkty. Ostatecznie wygraliśmy grupę B zwyciężając wszystkie trzy mecze. Podobnie sytuacja wyglądała w pozostałych grupach – drużyny rozstawione pewnie wygrywały wchodząc do pierwszej ósemki. W drugiej fazie – w ćwierćfinałach utworzono dwie grupy, stawka była już niesłychanie wyrównana, a o zwycięstwo nie byo łatwo. Nasza drużyna po zaciętej batalii pokonała 25:23 Łódź II, do tego wygrała dwa pozostałe spotkania i pewnie awansowała do półfinału. Grupę II bez najmniejszych trudów wygrała pierwsza drużyna Łodzi. Łódź I, nie dając przeciwnikom najmniejszych szans.

W półfinale okazaliśmy się lepsi od drużyny Volley SP 3 I Gubin (25:20), a łodzianie rozbili UKS 22 I Kraków aż 25:13. Podczas trwania tych pojedynków, rozegrane zostały także spotkania o niższe miejsca. UKS Dekoria III Świdnica (Kuba Gruszczyński, Paweł Pietrzak, Kacper Karwowski) zajęła ostatecznie 13. miejsce, a UKS Dekoria II Świdnica (Kuba Danko, Janek Kawałko) uplasowała się na 14. lokacie. W wielki finale świdniczanie ulegli po walce łodzianom 0:2 (9:15 i 13:15), ale srebrny medal ogólnopolskiego turnieju to wielki sukces.

Końcowa klasyfikacja:

1 SP 56 Łódź Wifana I
2 UKS Dekoria Świdnica I
3 UKS 22 Kraków I
4 Volley SP 3 Gubin I
5 SP 56 Łódź Wifana II

/FOTO: użyczone/

Poprzedni artykułOdblask i… mandat dla niewidocznych pieszych
Następny artykułLaury Neptuna na Torpeda Cup