Strona główna Sport Pływanie Laury Neptuna na Torpeda Cup

Laury Neptuna na Torpeda Cup

1

14 pływaków Klubu Sportowego Neptun Świdnica: Martyna Stefańska, Wiktoria Bejster, Maja Lęga, Agnieszka Franków, Julia Agatowska, Aleksandra Wojnowska, Dominika Sokołowska, Patryk Kawałko, Kuba Dzieniakowski, Oskar Cebula, Marcel Litwiński, Oscar Gawiński, Damian Kłos i Daniel Kłos wystartowało w zawodach Torpeda Cup organizowanych w Oleśnicy. 

Oleśnica 3

Nasi zawodnicy pod czujnym okiem trenerów Beaty Pożarowszczyk i Sławomira Kuczko zaprezentowali się wyśmienicie poprawiając swoje rekordy życiowe i nabywając kolejne doświadczenia startowe. Zawodnicy z dumą reprezentowali swój klub i miasto Świdnica zdobywając łącznie osiem medali – sześć złotych i dwa srebrne. Dominika Sokołowska wywalczyła dwa złota (50m stylem dowolnym i 50m motylkiem), Patryk Kawałko sięgnął po srebro na 100m grzbietem, a Oskar Cebula zgarnął dwa złote krążki na 50m stylem klasycznym i 100m stylem klasycznym. Wynik jaki uzyskał Oskar na 100 m klasykiem – 1,1657 jest nowym rekordem Dolnośląskiego Związku Pływackiego. Poprzedni rekord był ustanowiony 20 lat temu! Najwięcej medali zdobył Jakub Dzieniakowski – dwa złota na 50m stylem dowolnym i 100m stylem grzbietowym i srebro na 100m stylem dowolnym.

Dodatkowo Oskar Cebula został uznany najlepszym zawodnikiem imprezy na podstawie zdobytych punktów wielobojowych FINA. Oskar na koniec zawodów zwyciężył jeszcze w wyścigu australijskim w swoim roczniku. – Po wynikach jakie osiągali nasi zawodnicy widać znakomitą pracę naszych trenerów i bardzo im za to dziękujemy i podziwiamy ich zaangażowanie. Dziękujemy wszystkim rodzicom , którzy bardzo mocno zaangażowali się w pracę klubu i mocno dopingowali swoje pociechy – mówią przedstawiciele klubu Neptun Świdnica.

Poprzedni artykułDekoria na drugim stopniu podium! [FOTO]
Następny artykułMłodzież kontra dopalacze [FOTO]