Już 3 listopada wszystkie panie od 50 do 69 roku życia (rocznik 1946-1965) mogą bezpłatnie przebadać swoje piersi w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy, finansowanego przez Dolnośląski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
Zdjęcie archiwalne
Badania będą przeprowadzane w mammobusie – specjalnie zaprojektowanym na potrzeby mammografii. Dzięki swojej mobilności dojeżdża on do miejscowości, w których nie ma stacjonarnego sprzętu mammograficznego, stwarzając mieszkającym tam kobietom często jedyną możliwość skorzystania z badań i w wielu przypadkach pozwalając uniknąć komplikacji związanych z rakiem piersi.
W Marcinowicach badania będą wykonywane 3 listopada od 9.00 do 12.00. Mammobus zostanie ulokowany na parkingu Urzędu Gminy, ul. Juliana Tuwima 2. Na badania należy się zarejestrować telefonicznie pod numerami: 58/325-76-02 lub 58/325-76-05.
/UG Marcinowice/

![Szlakiem „Pani w Słońcu”. Wyjątkowa pielgrzymka z udziałem osiołków [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-Pielgrzymka-z-osiolkami-Swidnica-Smialowice-20-06-2026-12-238x178.jpg)

![80 lat służby i nowa remiza. Strażacy z Zebrzydowa świętowali jubileusz [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/20260516_otwarcie_remizy_OSP_Zebrzydow-2-238x178.jpg)

![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


