Strona główna Bez kategorii NAXOS: Podróż Dookoła Mózgu

NAXOS: Podróż Dookoła Mózgu [KONCERT/KONKURS]

0

Już niebawem w Świdnicy gościć będzie niezwykły zespół, łączący muzykę grecką, arabską, żydowską z elementami funky i jazzu. Koncert, zatytułowany tak jak płyta: „Podróż Dookoła Mózgu”, grupa NAXOS zagra w ramach 22. Międzynarodowych Świdnickich Nocy Jazzowych. Czytelnicy Swidnica24.pl mogą wygrać dwa podwójne zaproszenia.

Naxos

Orkiestra NAXOS to polska odpowiedź na popularny w świecie nurt łączący kultury i gatunki muzyczne, zwany „Muzyką Świata”. Skupia artystów z Polski, Grecji, Syrii, Izraela i Jemenu, którzy na stałe osiedli w Polsce. Łączy kulturę Bałkanów i Bliskiego Wschodu, czyli śródziemnomorskie korzenie większości artystów. Orkiestra NAXOS powstała w 2012 roku dzięki współpracy Milo Kurtisa i Konstantego Joriadisa. Efektem tej współpracy było nagranie płyty „Podróż Dookoła Mózgu” wydanej w 2014 roku przez Warner Music Poland. Album został uznany jako jedno z Wydarzeń Roku przez tygodnik Polityka.

Podróż Dookoła Mózgu” to najlepsze określenie koncertu Orkiestry NAXOS. Połączenie muzyki greckiej, żydowskiej i arabskiej z jazzem, funky i muzyką klasyczną. Orkiestra NAXOS koncertuje w 9-osobowym składzie. Artyści są ubrani na czarno, siedzą w półkręgu, lider Orkiestry – Milo Kurtis w białej, arabskiej galabii prowadzi koncert. Występ Orkiestry NAXOS to koncert i spektakl w jednej odsłonie. Orkiestra koncertowała m.in. w Teatrze Wielkim w Łodzi, Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

NAXOS

Podróż Dookoła Mózgu

24 października (sobota), godzina 19.00, sala teatralna ŚOK, Rynek 43;

bilety w przedsprzedaży 20 złotych (Informacja Turystyczna), w dniu koncertu 25 złotych;

KONKURS

Dwie osoby maja szansę wygrać podwójne zaproszenie na koncert grupy NAXOS w Świdnicy. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego chcesz wybrać się na  koncert NAXOS? Odpowiedź (max 500 znaków) proszę nadsyłać do 21 października na adres [email protected] A tytule e-maila proszę wpisać NAXOS, w treści odpowiedź, imię i nazwisko, nr telefonu (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na publikację imienia i nazwiska w ogłoszeniu o wynikach konkursu na portalu Swidnica24.pl.

Naxos plakat

Poprzedni artykułDolnośląski hat-trick Habaja [FOTO]
Następny artykułBezpłatna mammografia w Marcinowicach