Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica „A to Heca” wygrała

„A to Heca” wygrała

0

Spośród 16 zespołów, które wystąpiły podczas XIII edycji Spotkań Artystycznych Seniorów w Międzyzdrojach, zespół „A to Heca” wyśpiewał I miejsce.

To ci heca A to Heca

Każdego roku witając astronomiczną jesień zespoły śpiewacze oraz chóry z całej Polski spotykają się w Międzyzdrojach, by prezentować swoją twórczość mieszkańcom oraz turystom, którzy wypoczywają w tym mieście. Śpiew i muzykę ludową słychać między innymi na głównej promenadzie, w parku przed pomnikiem Fryderyka Chopina oraz na Placu Neptuna. Imprezę rozpoczyna wspólnie odtańczony przez wszystkie przybyłe zespoły polonez pod Molo. We wrześniowych spotkaniach SAS w 2015 roku uczestniczyły 32 zespoły z całej Polski, które konkurowały w dwóch kategoriach: zespoły folklorystyczne i kapele ludowe oraz chóry i zespoły śpiewacze. Ogólnie w Międzyzdrojach wystąpiło 400 artystów.

 – Jesteśmy dumni, że kolejny zespół śpiewaczy odniósł sukces w Międzyzdrojach. Zespół „ A to Heca” z Pszenna to ludzie z pasją, z miłością do kultury i sztuki ludowej pragnący pokazać młodszym pokoleniom piękno i historię oraz sposób spędzania wolnego czasu na emeryturze – mówi wójt Teresa Mazurek.

 Zespół „A to Heca” od dwóch lat gości na Spotkaniach Artystycznych Seniorów w Międzyzdrojach, ciesząc się ogromną popularnością, czego dowodem jest ubiegłoroczne zdobycie II miejsca oraz wyróżnienia dla Jolanty Kotowicz za piękne aranżacje muzyczne na skrzypcach.

/UG Świdnica/

W tym roku wykonane przez zespół utwory „Co ja myślę” oraz „Ludowe kochanie czyli jak to z ta miłością bywa” oczarowały jury festiwalu. Za wspaniałą aranżacje muzyczną, śpiew oraz ciekawy ruch sceniczny Panie zostały nagrodzone pierwszą nagrodą. To bardzo duży sukces, który jest pięknym zwieńczeniem obfitego w występy roku kulturalnego. Nic dziwnego, że największą przyjemność wszystkim sprawił finałowy koncert laureatów w Amfiteatrze podczas którego Panie z zespołu miały okazje podziękować za zaproszenie, gościnę oraz za wspaniałe chwile spędzone razem. Były radość i wzruszenie, bisy i wielkie brawa dla uczestników, a najważniejsze – to morze pozytywnej energii i uśmiechu.

Poprzedni artykułPiłkarze powalczą o punkty w stolicy Karkonoszy
Następny artykułBeata Szydło i Jarosław Gowin przyjadą do Świdnicy