Strona główna Bez kategorii Uszy do góry, w szkole nie jest źle!

Uszy do góry, w szkole nie jest źle! [FOTO]

1

Pewnie trochę wam smutno, ze już minęły dwa miesiące wakacji? To jedyne pytanie, na które kilkuset uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 odpowiedziało gromkim: tak! Podczas oficjalnego, miejskiego rozpoczęcia roku szkolnego dorośli robili wszystko, żeby przekonać dzieci, że szkoła fajna jest nie nie ma się co martwić.

szkoła

Dyrektor Violetta Skibicka przywoływała Walta Disney`a, zachęcając za mistrzem kreskówek do realizacji marzeń i wiary w swoje możliwości. Podkreśliła, że „szóstka” w ciągu pięciu ostatnich lat dzięki licznym remontom  przeszła metamorfozę i stała się miejscem wyjątkowo ładnym. Prezydent Beata Moskal-Słaniewska podnosiła dzieci młodzież z ostatnich klas na duchu, mówiąc m.in. o tym, że szkoła to wspaniała przygoda.

Podczas uroczystości na szkolnym boisku dzieci zaprezentowały jeszcze wakacyjny mini program artystyczny. Dyrektor szkoły wyróżniła także radnego Wiesława Żurka, wręczając mu statuetkę przyjaciela szkoły.

W szkołach podstawowych naukę rozpoczęło 3059 uczniów, natomiast w gimnazjach – 1181. We wszystkich prowadzonych przez miasto placówkach podczas wakacji zostały przeprowadzone drobne remonty, natomiast przy Gimnazjach nr 1 i 4 w ramach budżetu obywatelskiego zostały wybudowane nowe boiska.

/asz/

Poprzedni artykułKolejne zmiany na ul. Wałbrzyskiej
Następny artykułPrzejście podziemne otwarte tylko trochę [FOTO]