Strona główna Bez kategorii Kolejne zmiany na ul. Wałbrzyskiej

Kolejne zmiany na ul. Wałbrzyskiej

1

W środę, 2 września rozpoczyna się kolejny etap prac przy ul. Wałbrzyskiej. Wyłączony zostanie z ruchu odcinek drogi od ul. Słowiańskiej do skrzyżowania ulic Wałbrzyska Kochanowskiego, Polna Droga. Zdemontowany zostanie istniejący most nad potokiem Witoszówka oraz rozpoczną się prace drogowe.

ul. Wałbrzyska (7)
Trasa objazdów dla tej fazy uwzględnia istniejące oznakowanie objazdowe dla zamkniętego obecnie odcinka Wałbrzyskiej od Leśnej do Mickiewicza oraz wyznacza dodatkowe trasy objazdowe, głownie prowadzone ul. Polna Droga – Kochanowskiego. Dojazd do Wałbrzycha i wjazd do Świdnicy z tego kierunku, odbywać się będzie ul. Kochanowskiego poprzez Witoszów Dolny. Dla pojazdów, które miną skrzyżowanie na Modliszów, w Świdnicy wyznaczono objazdy ul. Słowiańską, Przyjaźni, Kraszowicką, Westerplatte. Mieszkańcy osiedla Słowińskiego do centrum miasta dojeżdżać będą ulicą Śląską, Pionierów i Sprzymierzeńców. Dojazd do cmentarza przy ul. Słowiańskiej realizowany będzie po tej trasie, ale w przeciwnym kierunku.

Inwestycja współfinansowana jest przez województwo dolnośląskie, miasto Świdnicę i powiat świdnicki na mocy podpisanego w 2014 roku porozumienia. Za cztery miliony złotych przeprowadzony zostanie remont nawierzchni jezdni, rozbiórka mostu i budowa nowego obiektu, a także powstanie rondo na skrzyżowaniu ulic Polna Droga, Jana Kochanowskiego, Wałbrzyska. Planowana jest budowa chodników, ścieżki rowerowej, nowego oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej oraz przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Wykonawcą inwestycji jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, wyłonione w drodze przetargu.

ZOBACZ MAPKI:

OBJAZD 1

OBJAZD 2

Poprzedni artykułPobili rekord Polski, są w czołówce!
Następny artykułUszy do góry, w szkole nie jest źle! [FOTO]