Strona główna Bez kategorii Tłumy na koncercie dla hospicjum

Tłumy na koncercie dla hospicjum [VIDEO]

0

Sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury pękała w szwach, tak wielu widzów pojawiło się na wczorajszym koncercie zespołu „U studni”. Muzycy, związani wcześniej z niezwykle popularnym Starym Dobrym Małżeństwem, zagrali i zaśpiewali na rzecz budowy stacjonarnego hospicjum przy ulicy Leśnej.

u studni

Bilety na koncert lirycznych piosenek zostały sprzedane kilka tygodni temu. – To było rewelacyjne wydarzenie. Muzycy stworzyli wspaniała atmosferę – mówi Dariusz Pawliński, prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy. Konto budowy zasiliły 3 tysiące złotych. Wcześniej, podczas dożynek gminy Marcinowice, udało się ze sprzedaży rękodzieła uzyskać 460 złotych. – Wiem, że nie są to bardzo duże pieniądze wobec naszych potrzeb, ale każda złotówka ma znaczenie – dziękuje prezes i zapowiada, że Towarzystwo planuje już kolejne charytatywne wydarzenia artystyczne.

hospicjum 1

Prace przy budowie nowoczesnego ośrodka dla osób terminalnie chorych trwają od ubiegłego roku, a prowadzą je społecznicy z Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy. Stowarzyszenie istnieje ponad 20 lat i nieustannie niesie pomóc potrzebującym opieki chorym na nowotwory. Projekt Towarzystwa na budowę hospicjum zajął drugie miejsce w budżecie obywatelskim 2014. 900 tysięcy złotych wystarczyło tylko na część prac.  Teraz trwają starania o pozyskanie kredytu, a społecznicy mają nadzieję, że ośrodek uda się otworzyć w przyszłym roku. Cały czas trwają starania o pozyskanie środków na inwestycję, bo kredyt przecież trzeba będzie spłacić. Dopiero pod koniec roku będą ogłaszane konkursy na dotacje z budżetu unijnego, o które Towarzystwo zamierza się ubiegać.

Każdy może wesprzeć budowę hospicjum, wpłacając datki na konto Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy:

PKO BP o/Świdnica nr 40 1020 5138 0000 9702 0158 7302

Nagranie przygotował Mariusz Ordyniec:

Poprzedni artykułWsparcie dla firm na wyciągnięcie ręki
Następny artykułParada motocykli przejedzie przez Świdnicę