Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnica kontra dopalacze

Świdnica kontra dopalacze

0

28, 29 września oraz 1 października w Gimnazjum Nr 3 w Świdnicy zostanie pzreprowadzone szkolenie pn. „Dopalacze – nie myśl, że Ciebie to nie dotyczy”. Jest to jedno z działań, które miasto realizuje w ramach „Programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i narkotykowych w 2015 roku”. Do udziału w szkoleniu zaproszono uczniów klas pierwszych, ich rodziców oraz nauczycieli.

dopalacze

Zdjęcie ilustracyjne

Celem szkolenia jest m.in. edukacja w zakresie profilaktyki uzależnień, trenowanie umiejętności interpersonalnych oraz radzenia sobie z emocjami, nauka rozwiązywania konfliktów, poznawanie mechanizmów uzależniania się od środków psychoaktywnych oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Rodzice i pedagodzy będą mieli okazję nie tylko poszerzyć i uzupełnić wiedzę dotyczącą substancji psychoaktywnych i procesu profilaktyki, ale także będą mogli dowiedzieć się jak wspierać prawidłowy rozwój dzieci przez zapewnienie im pomocy potrzebnej w konfrontacji ze stresującymi warunkami życia.

Zajęcia poprowadzą certyfikowani specjaliści psychoterapii uzależnień, psychoterapeuci, trenerzy warsztatu umiejętności psychologicznych PTP – Agata Filip, Kamila Mędrykiewicz oraz Mieczysław Potrzuski – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka UM w Świdnicy.