Strona główna Wydarzenia Świdnica Strategia przyjęta, ruszają konkursy

Strategia przyjęta, ruszają konkursy

0

Już 30 września startuje pierwszy konkurs na unijne dotacje na środki unijne, przewidziane dla Aglomeracji Wałbrzyskiej. Samorządowcy z gmin, wchodzących w skład aglomeracji, przyjęli wczoraj w Strzegomiu strategię, która pozwoli wykorzystać budżet UE.

Aglomeracja strategia

Na zdjęciu Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha, Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy i Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Do czterech powiatów, które zdecydowały się przystąpić do Aglomeracji Wałbrzyskiej trafi około 900 milionów złotych unijnych dotacji. Ogłoszono terminy pierwszych konkursów. Harmonogram dotyczy tych postępowań, które zaplanowano na 2015 i 2016 rok. Pozwoli to gminom na uszczegółowienie własnych harmonogramów działań, by sprawnie i skutecznie składać aplikacje o środki.

Pierwszy konkurs ogłoszony zostanie 30 września 2015 roku i skierowany będzie do przedsiębiorców, którzy chcą modernizować swoje firmy ze wsparciem unijnym. Nabór wniosków rozpocznie się 30 listopada. – By przybliżyć przedsiębiorcom zasady konkursu organizujemy  szkolenie otwarte, w którym udział może wziąć każda osoba, prowadząca mikro, małą lub średnią firmę. Bardzo nam zależy, by środki zostały mądrze zagospodarowane i wpływały na rozwój gospodarczy miasta – mówi prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.  Szkolenie zaplanowano w poniedziałek, 12 października w sali narad USC w Świdnicy.

/opr. red./

Poprzedni artykułŚwidnica na trasie wyborczej Petru [FOTO]
Następny artykułOddali krew w magistracie [FOTO]