Znakomita, żeglarska pogoda i prawdziwy duch walki towarzyszyły XIII Regatom o Puchar Księstwa Świdnicko-Jaworskiego w klasie omega. Przez cały weekend na jeziorze w Sławie ścigało się 19 załóg. Organizatorami Książęcego Szkwału są Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” oraz Świdnicki Klub Żeglarski „Qbryg”.
Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym udało się rozegrać aż 10 biegów w klasie omega w systemie przesiadkowym. – Tegoroczne regaty pod względem liczby starów należą do rekordowych. Jestem zadowolony, że co roku w imprezie biorą udział nowe osoby – mówił na zakończenie Jacek Piekunko, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”.
Zwyciężyła załoga uczestnicząca w regatach po raz pierwszy w składzie: Tomasz Kozubal, Jacek Wojtkiewicz, Hubert Cholewa. Drugie miejsce zajęli Michał Behnke, Tomasz Gratkowski, Grzegorz Ostropolski, Karol Mąkowski, a trzecie – team Manufaktura: Marek Kowalski, Paweł Izydorczyk, Piotr Izydorczyk.

Trzy pierwsze załogi otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Żeglarze mieli wielu kibiców, w sumie do Sławy zjechało około 100 osób. Regatom towarzyszyło ognisko i wspólne szanty.




































![Magia nocy świętojańskiej zawitała do Parku Centralnego [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Obrzed-Nocy-Swietojanskiej-w-Parku-Centralnym-2026.06.26-mix-238x178.jpg)

![Piknik świętojański w Parku Centralnym rozpoczęty. Będą też występy i widowisko inspirowane dawnymi zwyczajami słowiańskimi [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Piknik-Swietojanski-2026.06.26-44-238x178.jpg)






